Українська правда

Зустріч з Оксаною Манівчук-Юрчишин

Центральна районна бібліотека вже перший рік проводить реалізацію проекту «Зустріч з цікавими людьми». 2 липня в читальній залі в рамках проекту відбулась зустріч з викладачем Надвірнянської музичної школи Оксаною Манівчук - Юрчишин. Модератор заходу – завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька – представила її не тільки як вчителя музлітератури музичної школи, а ще й як активну просвітянку, одну із засновниць товариства української мови в музичній школі, учасницю багатьох культурно-масових заходів, концертів, конкурсів.
Неповторне сопрано Оксани Манівчук полонило багатьох надвірнянців. Пані Оксана також є учасницею церковного хору «Вервиця» в Соборі Благовіщення Пречистої Діви Марії. Вона вперше в Надвірній силами учнів музичної школи поставила оперу на вірші Марійки Підгірянки «В чужому пір’ю». Минулого року на високому рівні Оксана Манівчук провела відкритий урок для учасників обласного семінару, на якому розповідала про творчість композитора Ігора Стравінського.
Оксана Манівчук народилася в патріотичній сім’ї. Любов до музики, пісні їй прищепив батько, який любив співати та грав на багатьох інструментах – акордеоні, гітарі, мандоліні. Її батько – Михайло Юрчишин, був відомим і шанованим на Надвірнянщині членом районного Братства вояків УПА, учасником гурту «Заграва». Михайло Юрчишин навчався в Станіславській гімназії, після якої пройшов навчання на підготовчих курсах медінституту. Під час війни, порадившись із братом, пішов у повстанське підпілля, щоб очистити рідну землю від окупантів. Засуджений до 10 років таборів. Під час заслання працював у Воркуті на шахті по 10-12 годин. Відбувши 9-річну каторгу, в Україну не відпустили, тому поїхав до батьків в Архангельську область. Тут, на чужині зустрів свою майбутню дружину Олену, яка приїхала зі Снятинщини до своєї матері. Одружились в Надвірній, виховали 2-є дітей.
Оксана Юрчишин закінчила Коломийське педучилище та Івано-Франківський педінститут. В 1987 році стала переможцем Івано-Франківського обласного вокального конкурсу.
Пані Оксана цікаво розповідала про себе: свою родину та професію. Вона розповіла, як в 1989 році вона була однією з перших викладачів музичної школи в Надвірній, які провели концерт «А ми тую червону калину підіймемо», на якому виконували пісні січових стрільців. А наступного року на Різдвяні свята вона разом з вчителями співала колядки, щедрівки та приймала участь у вертепі.
Під час зустрічі Оксана Манівчук виконала пісні «Ой та зажурилися стрільці січовії» та «Ой надійшла весна радісна». Запрошені на зустріч читачі, бібліотекарі переглянули мультимедійну презентацію світлин родини Оксани Манівчук(Юрчишин). Директор ЦБС Галина Волошин від імені всіх присутніх подякувала запрошеній гості за цікаву зустріч та побажала їй і надалі творчого натхнення, тішити своїх шанувальників своїми чарівними піснями.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5