Українська правда

Презентація книги "Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник"

4 червня в центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник», яку презентувала упорядник книги, в минулому  вчитель української мови, журналіст Галина Литвин. Галина Йосипівна розповіла про героїню книги – Ірину Сеник, яка була членом Організації Українських Націоналістів, та Української Гельсінкської групи. За своє життя вона була відома як талановита українська поетеса, вишивальниця, дисидент та громадська діячка. Її поетичні збірки видавались у Нью-Йорку та Торонто.
Презентована книга «Одержима свободою. Шлях Героїні Світу Ірини Сеник» вміщує вибрані поетичні твори, спогади людей, які зустрічалися з Іриною Сеник. У книжці також описаний сценарій літературно-музичної вистави «Поза межами болю», присвячений життю і творчості поетеси. Галина Литвин також розповіла про роботу над книгою, яка тривала п’ять років, про поштовх до її укладання. Щира, пристрасна розповідь про незламність духу героїчної львів’янки, цікаві факти з її нелегкого, сповненого любові до України життя, не залишила байдужим нікого з присутніх.
Ірина Сеник виховувалася в міжвоєнний час двома великими школами: школа Організації Українських Націоналістів та школа Митрополита Андрея Шептицького, які безсумнівно поєднались у внутрішньому світі героїні. Комуністичним режимом жінка була заарештована у 1945 році за те, що була українкою. Вона відбула в сталінських таборах та на засланні загалом 34 роки.
Ірина Сеник –  авторка цілої низки високохудожніх поетичних творів. Її поезії облетіли увесь світ, збірки її творів видавалися в Україні, Європі, Канаді, США. Вона талановита майстриня вишивки, яка через довгі роки тюрем та заслань, підбираючи шматки тканини, роздобуваючи неймовірними зусиллями нитки і голки створила цілий світ власних авторських неповторних узорів, започаткувавши свою техніку вишивання. Її творчі роботи створені на основі кращих зразків української народної вишивки минулих століть.
Ірина Сеник нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ст., вона – одна із 100 Героїнь Світу, визнаних на з’їзді світової Федерації Українських жіночих організацій 1998 року у США.
Презентація книги, яка супроводжувалася показом слайдів із світлинами Ірини Сеник,  пройшла  в атмосфері щирого захоплення, адже  героїня книги Ірина Сеник  –  це справді приклад тієї тендітної, водночас мужньої, жінки-українки, про яку варто згадувати і писати, яка віддала все своє життя служінню України.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5