В Надвірній відбувся етнофестиваль Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Оля Фреймут завітала на Надвірнянщину перевірити шкільну їдальню (фото+відео) Герої весілля в Михайло Іваночко проігнорував запрошення комісара отримати повістку до воєнкомата Під судом

Українська правда

ДСЮШ

Виставка "Великдень України на Надвірнянщині" (фото)

19 квітня, в Музеї історії Надвірнянщини відбулось відкриття виставки «Великдень України на Надвірнянщині». На виставці представлені фотографії, документи, картини та різноманітні матеріали, які висвітлюють та символізують ті буремні події, які відбувались на території нашого міста в часи відновлення Незалежності України. Наприкінці 80-х на початку 90-х рр. минулого століття Надвірнянщина не стояла осторонь і громадськість активно піднялась на перші мітинги, віче, акції. Так, 1989 року засновано такі громадські організації як Товариство української мови, історико-просвітницьке товариство «Меморіал», товариство «Просвіта», 24.09.1989 року на Пнівському замку відбулось Перше демократичне віче.

На сьогоднішній захід завітали міський голова Зіновій Андрійович, учасники акцій на Надвірнянщині кінця 1980 – початку 1990 рр., краєзнавці, громадські діячі, учнівська молодь, засоби масової інформації.

У своєму виступі Зіновій Андрійович зазначив, що хто не знає своєї історії, не вартий свого майбутнього. І такі заходи відіграють надзвичайно велику роль у вихованні молодого покоління в патріотичному дусі, дозволяють донести до громадськості, якою ціною український народ виборював і продовжує виборювати нашу незалежність. Міський голова наголосив, що в історії нашого міста є багато постатей, які зробили великий внесок у відродження Незалежності України. Так, серед організаторів і найактивніших учасників  Першого демократичного віча на Пнівському замку були  Марія Ісопенко, Ангеліна Вдовчин, Марта Мітрошин, Ярослав Бучко,  Богдан Березицький, Михайло Плитус, Роман Кисілевський, Микола Вірстюк, Ольга Фуфалько, Ярослав Лазорко, Богдан Полатайко, Степан Зваричук, Богдан Яківців, Михайло Бойчук, Володимир Семків та інші. Віче заявило: одностайну вимогу – проголошення незалежної суверенної соборної Української Держави, про створення Національних Збройних Сил України, а також рішучий одностайний протест проти комуністичної партії та її влади, проти її антиукраїнської політики, про визнання української мови єдиною державною в Україні, про потребу оновлювати владу – від низів до верхів новими людьми-фахівцями – патріотами України. Особливо зверталися до освітян – наповнювати навчальний і виховний процес національним духом, розпочати вивчати справжню історію України, зокрема, національно-визвольного руху, звернулося до всіх краян, інтелігенції і духовенства – відроджувати повсюдно українські національно-релігійні свята, звичаї, обряди, відзначати пам`ятні дати і події в історії України тощо. Пнівське віче – це воля, свобода, правда, патріотизм, яке громадянським духом заявило свою єдність.

Міський голова щиро подякував всім, хто організував і надав матеріали для цієї виставки.

На заході з присутніми своїми спогадами про ті буремні події також поділились Марія Ісопенко, Ярослав Лазорко, Ольга Фуфалько, Богдан Березицький, Ігор Андруняк, Михайло Лукач та інші.

Патріотизм, ентузіазм і любов до України надвірнянців у ті часи – стали вагомим вкладом у державотворчі процеси всієї України, логічним завершенням яких було здобуття Україною Державної Незалежності 24 серпня.

 


Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Листопад 2019
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1