Українська правда

ДСЮШ

Презентація книги "Осяяні вічністю" (фото)

15 лютого, в Надвірнянському будинку культури відбулась презентація книги «Осяяні вічністю» авторів Єлізавети Кіселюк-Андрійків та Людмили Трачук. Книга є даниною пам’яті полеглим Героям України в часи національно-визвольних змагань, нарис нескорених, мужніх та самовідданих борців-патріотів, наших земляків, створені на основі розповідей їх родичів, спогадів старожилів і свідків тих подій, а також власних досліджень  самих авторів видання.

 На захід завітали міський голова Зіновій Андрійович, голова товариства “Меморіал” у Івано-Франківську Василь Тимків, голова Надвірнянського товариства «Меморіал» Євген Луців, родичі учасників національно-визвольних змагань, спогади про яких висвітлені в книзі, а також представники громадськості.

 Автори нарису «Осяяні вічністю» Єлізавета Кіселюк-Андрійків та Людмила Трачук присвятили своє дослідження трагічним подіям, які відбувалися на теренах Прикарпаття у 1943 році. Вони зазначили, що кожен рядок видання зрошений сльозами, адже тут висвітлено реалії кривавого та страшного періоду в житті українського народу. Мета книги – донести до читача історичну правду, виправити неточності та перекручування . Автори скрупульозно зібрали матеріали про українських патріотів, які загинули від рук окупантів, про їхні сім’ї і їх родини, зокрема про 12 Героїв – вихідців з Надвірної.В книзі висвітлені спогади про подію, коли німецькими окупантами під стіною єврейської синагоги в Станіславі 17.11.1943 року були розстріляні і знищені учасники націоналістичного підпілля, серед яких було 10 надвірнянців. Також розповідається про страту гестапівцями 28.11.1943 року у Ворохті 10 патріотів, членів ОУН, яких перепоховали у символічній могилі «Борцям за волю України» в Надвірній.

Автори книги під час презентації розповіли про книгу та висловили щирі слова подяки всім, хто посприяв та допоміг у її написанні, зокрема родичам Героїв, які поділились своїми спогадами. Присутні високо оцінили нову книгу. Міський голова Зіновій Андрійович подякував авторам , які в своїй праці висвітлили правду про ті страшні події, які відбувались на теренах нашого краю в час національно-визвольного руху. Наголосив, що пам`ять людську стерти неможливо, свідчення учасників подій, подані в книзі, інші факти будуть виховувати молоде покоління у патріотичному дусі.

Родичі борців за волю України також ділилися своїми спогадами та висловлювали подяку авторам книги.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5