Українська правда

В Надвірній відбувся VІІІ фестиваль коляд "На Рождество…" (фото)

«Родинна коляда» – саме під таким гаслом в неділю, 10 лютого, у Прокатедральному соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії пройшов традиційний VІІІ фестиваль коляд «На Рождество», який став завершальним етапом святкування різдвяних свят у м.Надвірна. Цьогорічний захід відбувся з благословення Декана Надвірнянського Деканату УГКЦ отця Андрія Бакоти, за організації та фінансової підтримки Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича і депутатського корпусу міської ради. Головою  організаційного комітету вже восьмий рік поспіль є депутат міської ради Наталія Байдак.

Метою фестивалю є прославлення народження Спасителя, продовження культурно-духовного відродження нашого краю, збереження та примноження духовного багатства української нації та відродження давніх автентичних колядок. На цьогорічний фестиваль завітали  Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ Преосвященний владика Василій Івасюк, духовенство Надвірнянського деканату УГКЦ, міський голова Зіновій Андрійович, народний депутат України Юрій Дерев’янко, мешканці та гості міста.

Даний фестиваль вже вкотре об’єднав всіх надвірнянців  та гостей міста, які прославляли народженого Ісуса щирими автентичними та авторськими колядками в теплій родинній атмосфері. Культурний захід вразив своєю насиченою культурно-мистецькою програмою, в якій взяли участь 15 ансамблів та колективів Прикарпаття. Учасники фестивалю колядували в ім’я прослави Бога, серед яких: театралізоване дійство «Вертеп» Івано-Франківського музично-драматичного театру ім.І.Франка, дитячий хор «Део Глорія» с.Пнів (керівник Іванна Вінтоняк), хор церкви Воздвиження Чесного Хреста м.Надвірна (керівник Надія Мацьків), студентський хор «Барви» Надвірнянського коледжу НТУ (керівник Світлана Павлишин), церковний хор «Елеус» церкви Воздвиження Чесного Хреста м.Надвірна (керівник Любов Стефанська), вокальний ансамбль Прикарпатського університету «Росинка» (керівник професор Христина Михайлюк), дитячий хор «Фіміам» церкви Покрови Пресвятої Богородиці м.Надвірна (керівник Марія Рудяк), хор «Вервиця» Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії (керівник Олеся Борищак), творчі колективи Надвірнянської дитячої музичної школи: вокальний ансамбль «Веселка» (керівник Олена Сільчук), вокальне тріо «Барви», солістка Валентина Іваніцька; хор «Єдині серцем» собору Преображення Господнього м. Івано-Франківськ (керівник Ольга Шмагайло), родина Остап’юків, народний аматорський хор «Осанна» церкви Царя Христа м.Івано-Франківаськ (керівник Любов Терлецька), ансамбль «Просто неба» та хор «Феліціо» (керівник Наталія Байдак).

Особливо очікуваним став вражаючий виступ Національної заслуженої капели бандуристів України ім.Г.Майбороди. Найстарший творчий колектив України, який заснований 1918 року, має свою неповторну творчу особливість. Усі артисти співають і одночасно грають на бандурах. Філігранна відшліфованість кожного номера, величний повчальний, драматичний, часто сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором – не може не вражати, не заворожувати глядачів.

На завершення Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ Преосвященний владика Василій Івасюк подякував мешканцям міста, організаторам фестивалю, представникам влади за проведення фестивалю, під час якого ми вкотре через спільну щиру коляду і молитву прославляємо народження Дитятка Божого і просимо Божої Благодаті на нашу українську землю. Владика Кир Василій зазначив, що тільки щирою молитвою та колядкою на прославу Всевишнього, ми випросимо в Господа відвернення війни та  настання довгоочікуваного миру на нашій багатостраждальній українській землі.

Міський голова Зіновій Андрійович, в свою чергу, також висловив щирі слова вдячності всім, хто приклався до організації фестивалю, учасникам та гостям заходу та зазначив, що кожен раз дійство має свою спрямованість і своєрідну тематику, проте з року в рік вся надвірнянська громада, вся надвірнянська родина гуртується у щирій коляді, прославляючи Бога та дякуючи за Його заступництво, за Його батьківство, за Його народження. «Христос рождатиметься в Україні допоки лунатиме різдвяна коляда та любов`ю горітимуть до Нього серця, подібно Вашим…».

Після виступів гостей фестивалю всіх учасників та організаторів дійства нагородили грамотами та пам’ятними сувенірами. Подяку вручили також міському голові Зіновію Андрійовичу за сприяння в проведенні фестивалю, піднесенні духовно-культурного рівня українського народу, збереження та популяризацію різдвяних традицій. Особливу подяку висловили Декану Надвірнянському УГКЦ отцю Андрію Бакоті, який щороку докладає свої зусилля для організації фестивалю та гостинно відчиняє двері Храму Божого для спільної коляди.

Завершився фестиваль спільним виконанням колядки «Бог предвічний».

Святе Різдво, мов казка, настає,
І коляда усю рідню єднає,
Допоки тато й мама з нами є —
Батьківська хата нам здається раєм!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5