Українська правда

В міській раді відбулись Андріївські вечорниці (фото)

В нашому місті вже  стало доброю традицію у переддень свята Андрія відтворювати давню українську традицію – проводити «Андріївські вечорниці».  Як і зазвичай їх організовує колектив Надвірнянського районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді  на чолі з Головною ґаздинею Русланою Калин. Цього року вечорниці відбулись в Надвірнянській міській раді, на які завітали учні шкіл, вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею, батьки.

Керівники гуртків та педагоги Центру дитячої творчості представили присутнім цікаве дійство, у якому майстерно відтворили найяскравіші народні звичаї та обряди, що відбувалися колись в Україні в Андріївську ніч. Були тут і дівочі ворожіння, і юнацькі забави, частували смачними варениками та пампушками, не обійшлося і без традиційних на вечорницях танців. Колориту святу додали старовинні вишиті  рушники, ткані верети та український стрій (народне вбрання).

Різноманітні конкурси, ігри та забави чергувалися з виступами вихованців центру творчості Марічки Фафлей (керівник Наталія Боднарчук), вокального ансамблю під керівництвом Тетяни Гаврищук, вокальної групи духовного хору «Фіміам» (кер.Марія Рудяк), ансамблю гітаристів (кер.Оксана Кудляк), ансамблю сопілкарів (кер.Уляна Процик), танцювальними номерами під керівництвом Валентини Демчук, Надії Карпової та Мирослави Максим’юк.

Всі присутні мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів. Дівчата брали участь у різноманітних конкурсах, під час яких дізнавались про свою долю, а хлопці, як і годиться, кусали калиту. Вже за доброю традицією на вечорницях також відроджували давній український танець, а саме: «Гречаники». Найактивнішу участь приймали курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею.

Під час вечорниць також пройшла акція «Подарунок для воїна», в рамках якої виготовляли обереги (ангелики) для наших захисників на Сході України.

На Андріївських вечорницях вихованці та викладачі Центру дитячої творчості ще раз довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів, які необхідно пам’ятати та шанувати для майбутніх поколінь.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5