Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко? Оля Фреймут завітала на Надвірнянщину перевірити шкільну їдальню (фото+відео) Герої весілля в

Українська правда

Респект-зустріч з письменницею Марією Ткачівською

«У творчому процесі експериментує, збирає цікаві життєві історії, вишукує незнані архівні матеріали, аби потім викласти це на сторінках своїх дітей-книг» – так пишуть в інтернет-ресурсах про Марію Ткачівську.
30 листопада в центральній районній бібліотеці Марія Ткачівська вперше зустрілась із шанувальниками своєї творчості. Модератор зустрічі Марта Кушнерчук представила гостю як успішну людину в професії, літературі. Марія Ткачівська — кандидат філологічних наук., завідувач кафедри іноземних мов і перекладу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Закінчила з відзнакою факультет іноземних мов Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, де згодом навчалася в аспірантурі. Авторка близько 110 наукових статей та більше десятка навчальних посібників, авторка та співавторка кількох словників та монографій. В університеті викладає з 1990 року.
В літературному процесі України Марія Ткачівська як письменниця, член НСПУ з 1997 р. впевнено зайняла своє вагоме місце. У творчому доробку – більше десятка книг різних стилів і жанрів, багато з яких отримали різні нагороди. Так Марія Ткачівська -лауреатка премії імені Івана Франка (2006), премії ім. Василя Стефаника (2010), конкурсу «Коронація слова 2007» (номінація «Романи»), конкурсу «Коронація слова 2012» (номінація «Дитяча проза»), «Коронація слова 2014» (номінація «Пісенна лірика»), «Коронація слова 2015» (номінація «Кіносценарії»), лауреатка Всеукраїнської літературної премії ім. Леоніда Череватенка (2017) за роман «Я і мій Дон Жуан» та Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2018) за роман «Голос перепілки».
Спілкування було теплим, відвертим. Марія Романівна розповідала про свою творчість, книги-діти, зупинившись більше на двох останніх романах – «Я і мій Дон Жуан» та «Голос перепілки». Заінтригувала присутніх сюжетами, глибиною порушених тем. Більше уваги приділила ромагу «Голос перепілки» – про щастя і горе, перипетії людських доль, зв»язок матері і дитини, людяність і гідність, любов і прощення.
Завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька натхненно читала поезії авторки. Директор ЦБС Галина Волошин подякувала Марії Романівні за гарне спілкування, побажала подальших творчих успіхів.
Учасники зустрічі з приємністю відкрили для себе гарну людину, елегантну, інтелігентну жінку, науковця, письменницю Марію Ткачівську, придбали книги.
«Моя робота є змістом мого життя. Я дуже її люблю» – говорить Марія Ткачівська. Тож нехай робота і творчість і надалі приносить їй радість і задоволення.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Фіртка

травень 2019
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2