Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко? Оля Фреймут завітала на Надвірнянщину перевірити шкільну їдальню (фото+відео) Герої весілля в

Українська правда

Презентація книги “Нотатник мобілізованого” Назара Розлуцького

Війна, що сьогодні триває на східних рубежах нашої держави, буде вписана в новітню історію України. І напишуть її ті, хто перебув цю війну особисто, спираючись на свої спогади та враження. У нашому суспільстві сьогодні є запит на інформацію, пов’язану з нинішньою російсько-українською війною та її учасниками – про це написано вже чимало художніх і документальних творів.

3 липня в світлиці центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги “Нотатник мобілізованого” учасника бойових дій Назара Розлуцького, якого представила присутнім модератор зустрічі директор ЦБС Галина Волошин.

Назар Розлуцький – історик, дослідник історії УПА та історії української діаспори, поет, прозаїк, старший науковий співробітник Музею української діаспори. В 2015-16 роках служив у 55-й окремій артилерійській бригаді. В своїй книзі “Нотатник мобілізованого” розповідає про власний досвід участі в російсько-українській війні. Під час зустрічі автор наголосив, що ця книга – не про війну загалом, і навіть не про 55-ту бригаду в 2015-16 роках. Вона про те, як сприймає війну цивільна людина, якій в силу обставин і власного вибору доводиться брати до рук зброю і захищати свою землю. Книга “Нотатник мобілізованого”, як зазначив Назар Розлуцький, це спогади одного з тисяч рядових бійців української армії про те, як він жив, чим займався і про що думав під час своєї служби і війни. У них не дається критичних оцінок командуванню та керівництву, окрім безпосереднього командування, із яким був особисто знайомий. Тут немає аналізу тактичної і стратегічної ситуації, тактико-технічних показників зброї, розлогих описів бойових дій, загальноармійських особливостей служби.

Натомість, тут більше йдеться про побут артбатареї, про стосунки бійців із місцевим населенням, командуванням та між собою, про різні випадки, що траплялися з побратимами, про собак і котів, які стали повноправними членами їхньої бойової сім’ї – це є історія приватних вражень під час служби в армії і війни на Донбасі. Про автора, його книгу “Нотатник мобілізованого” та єдність поколінь українців в боротьбі проти московського ворога, висловився гість зустрічі науковий співробітник Музею визвольних змагань Петро Ганцюк.

Назар Розлуцький, під час зустрічі, відповів на ряд запитань про війну, книгу та своє перебування в зоні АТО, а також наголосив, що увесь прибуток від продажу книги буде передано волонтерській організації “Сестри Перемоги”, яка займається підтримкою Збройних Сил України.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Квітень 2019
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5