Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Влада визначила, які дороги ремонтуватимуть у 2017 році (фото) Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко? Надвірнянка через інтернет

Українська правда

Презентація книги "Боротьба за Україну" Івана Пилип’юка

27 лютого в літературно-мистецькій вітальні Надвірнянської центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги «Боротьба за Україну» краєзнавця, відомого громадського діяча, патріота, члена Надвірнянської «Просвіти», літстудії «Бистрінь» Івана Пилип’юка. Книга вийшла в світ в кінці минулого року в Києві накладом 300 примірників. Це вже друге видання книги. Історичний нарис «Боротьба за Україну» присвячений 75-річчю створення організації ОУН-УПА у с.Фитькові. В своїй книзі Іван Пилип’юк описав участь мешканців села у боротьбі ОУН-УПА в 1942-1951 роках та національно-суспільне життя села в другій половині 20-го і початку 21-го століть. Книга доповнена багатим ілюстративним матеріалом – фотографії та документальні дані безпосередніх учасників боротьби за Україну.
Привітати Івана Пилип’юка із виходом книги прийшли краєзнавці, просвітяни, бібліотекарі. Автора і його книгу представила модератор зустрічі – завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїса Грушецька. Представляючи свою книгу «Боротьба за Україну», Іван Пилип’юк детально розповів про створення та діяльність ОУН –УПА в с.Фитьків. До книги увійшли ряд власних віршів, які були тепло сприйняті присутніми у авторському читанні. Іван Пилип’юк продемонстрував також мультимедійну презентацію, в якій чітко подана інформація про безпосередніх учасників боротьби за Україну в с.Фитьків, зокрема перших сівачів і вихователів української національної свідомості в першій половині 20-го століття – священика с.Фитькова(1909-1923 рр.) Володимира Ленкавського (батька Степана Ленкавського – автора «Декалогу українського націоналіста»), вчительку Катерину Николайчук, директора Переріслянської школи Олега Целевича та учасників ОУН –УПА: Ірину та Ізидора Павликевичів, Михайла Поповича, Івана Дмитрука та ін.
Іван Пилип’юк (псевдо «Грім) народився 13 січня 1929 року в с. Фитьків. В 1943 році, 14-річним юнаком, він уже був членом та керівником станичної юнацької організації, а в період з 1944-1945 р. – інформатором районного проводу ОУН. З 1952 по 1953 рр. був ув’язнений радянською каральною системою. Виявив наполегливість у здобутті знань: має педагогічну, філологічну та інженерну вищі освіти. Працював вчителем, а згодом – керівником технічної служби контролю і автоматизації технологічних процесів Надвірнянського нафтопереробного заводу. Незважаючи на поважний вік, веде активний спосіб життя – збирає фольклорні матеріали, народний гумор, має багато творчих планів і задумів: планує видати збірку власних віршів.
Директор бібліотеки Галина Волошин , краєзнавці Ігор Андруняк та Михайло Семкіяш, голова Надвірнянського районного осередку «Просвіти» Богдан Березицький подякували Івану Пилип’юку за цікаву презентацію книги, побажали йому здоров’я, творчого довголіття, здійснення задуманого, нових видань і презентацій.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

Вересень 2018
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30