Петро Порошенко зустрівся з надвірнянськими захисниками (фото) Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко? Оля Фреймут завітала на Надвірнянщину перевірити шкільну їдальню (фото+відео)

Українська правда

ДСЮШ

Презентація книги "Боротьба за Україну" Івана Пилип’юка

27 лютого в літературно-мистецькій вітальні Надвірнянської центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги «Боротьба за Україну» краєзнавця, відомого громадського діяча, патріота, члена Надвірнянської «Просвіти», літстудії «Бистрінь» Івана Пилип’юка. Книга вийшла в світ в кінці минулого року в Києві накладом 300 примірників. Це вже друге видання книги. Історичний нарис «Боротьба за Україну» присвячений 75-річчю створення організації ОУН-УПА у с.Фитькові. В своїй книзі Іван Пилип’юк описав участь мешканців села у боротьбі ОУН-УПА в 1942-1951 роках та національно-суспільне життя села в другій половині 20-го і початку 21-го століть. Книга доповнена багатим ілюстративним матеріалом – фотографії та документальні дані безпосередніх учасників боротьби за Україну.
Привітати Івана Пилип’юка із виходом книги прийшли краєзнавці, просвітяни, бібліотекарі. Автора і його книгу представила модератор зустрічі – завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної районної бібліотеки Раїса Грушецька. Представляючи свою книгу «Боротьба за Україну», Іван Пилип’юк детально розповів про створення та діяльність ОУН –УПА в с.Фитьків. До книги увійшли ряд власних віршів, які були тепло сприйняті присутніми у авторському читанні. Іван Пилип’юк продемонстрував також мультимедійну презентацію, в якій чітко подана інформація про безпосередніх учасників боротьби за Україну в с.Фитьків, зокрема перших сівачів і вихователів української національної свідомості в першій половині 20-го століття – священика с.Фитькова(1909-1923 рр.) Володимира Ленкавського (батька Степана Ленкавського – автора «Декалогу українського націоналіста»), вчительку Катерину Николайчук, директора Переріслянської школи Олега Целевича та учасників ОУН –УПА: Ірину та Ізидора Павликевичів, Михайла Поповича, Івана Дмитрука та ін.
Іван Пилип’юк (псевдо «Грім) народився 13 січня 1929 року в с. Фитьків. В 1943 році, 14-річним юнаком, він уже був членом та керівником станичної юнацької організації, а в період з 1944-1945 р. – інформатором районного проводу ОУН. З 1952 по 1953 рр. був ув’язнений радянською каральною системою. Виявив наполегливість у здобутті знань: має педагогічну, філологічну та інженерну вищі освіти. Працював вчителем, а згодом – керівником технічної служби контролю і автоматизації технологічних процесів Надвірнянського нафтопереробного заводу. Незважаючи на поважний вік, веде активний спосіб життя – збирає фольклорні матеріали, народний гумор, має багато творчих планів і задумів: планує видати збірку власних віршів.
Директор бібліотеки Галина Волошин , краєзнавці Ігор Андруняк та Михайло Семкіяш, голова Надвірнянського районного осередку «Просвіти» Богдан Березицький подякували Івану Пилип’юку за цікаву презентацію книги, побажали йому здоров’я, творчого довголіття, здійснення задуманого, нових видань і презентацій.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Грудень 2018
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6