Українська правда

Сергій Орел – живий у спогадах і творчому спадку

Минає чергова річниця, як відійшов у вічність скрипаль-віртуоз, почесний громадянин міста Надвірна – Сергій Орел. Саме 3 березня зупинилось серце талановитого музиканта, Заслуженого артиста України, неперевершеного музиканта, засновника і керівника народного муніципального оркестру народної музики “Аркан” Надвірнянського районного будинку культури, багаторазового лауреата міжнародних Гуцульських фестивалів.

Життєвий та творчий шлях Сергія Степановича є прикладом самовідданого служіння українському народу, важливій справі розвитку та пропагування у світі кращих зразків українського народного мистецтва. Уславлений митець, педагог, відомий громадський і науковий діяч Сергій Орел особистими визначними творчими досягненнями у галузі музичного мистецтва, наполегливою плідною роботою заслужив визнання і любов шанувальників української народної музики і співу в Україні та далеко за її межами.

У 1977 році разом з дружиною Любою створив оркестр народної музики «Аркан», який вже наступного року отримав звання «Народний». Здібний організатор, найкращий аранжувальник нашої області, неперевершений скрипаль… Завдяки йому колектив побував у творчих гастролях в багатьох країнах світу, здобував чимало нагород в різних фестивалях, оглядах-конкурсах. Міжнародний кембриджський центр знаменитостей двічі – у 1992 та 1993 рр. визнавав Сергія Орла людиною року в галузі інструментального мистецтва. Але всі творчі успіхи артиста – плід щоденної праці, шліфування майстерності. Сергій Степанович говорив: «Моя робота є і моїм хобі. Вона мені приносить задоволення». А ще Сергій Стапанович був добрий сім’янин. Любив, шанував свою родину; все життя в творчому тандемі з дружиною, заслуженим працівником культури України Любою Орел, гордився дочкою Оленою та онукою Любою, які теж знайшли себе в галузі культури. Вважав, що талант – справа генетики, але щоб справді досягти успіху потрібна постійна праця. Любив своє місто, в якому жив і творив, любив Україну, любив гуцульське мистецтво і мабуть понад усе – свою скрипку.

Коли Бог дав талант, його не можна замикати в собі, а віддавати людям із щедрістю і любов’ю. Що Сергій Орел і робив залюбки. Такого дня не було, щоб не співала скрипка з вікон надвірнянської ратуші, не тішила слухачів на концертах, святкових програмах, не надихала і підносила молодих та зворушувала до сліз старше покоління. А як захоплювалися майстерністю і досконалістю гри зарубіжні глядачі, де перебував скрипаль зі своїм оркестром, презентуючи українську музику, гуцульський темперамент, карпатську самобутність й обдарованість! Цей запал серця керівника та оркестру «Аркан» дав поштовх для багатьох, розбудив у музикантів хист створювати й собі, наслідувати.

Пам’ять про великого митця завжди житиме в наших серцях, а його музика лунатиме по всій Україні поколіннями скрипалів, прославляючи рідний край та добре ім’я Сергія Орла!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Січень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6