Володимира Паська призначено головою Надвірнянської РДА (фото) В Надвірній відбувся етнофестиваль Міський голова в центрі міста власноручно розрівнював асфальт (фото) Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Оля Фреймут завітала на Надвірнянщину перевірити шкільну їдальню (фото+відео) Герої весілля в Михайло Іваночко проігнорував запрошення комісара отримати повістку до воєнкомата

Українська правда

ДСЮШ

Непересічна постать Івана Мандичевського, нашого земляка, вартує повернення з небуття

17 січня виповнилось 160 років від дня народження Івана Мандичевського (син пароха міста Надвірна о. Корнила, іменем якого колись було названо теперішню вулицю Соборну), відомого правника, громадського діяча. Завідувач краєзнавчим відділом Р.Грушецька презентувала письмову довідку «Іван Мандичевський – адвокат, громадський діяч».

Ім’я цієї людини маловідоме до цього часу, не збереглося навіть світлини. Однак його ім’я було добре відомим у Східній Галичині. Він був знайомий з І. Франком, М. Павликом, І. Терлецьким. З ним радилися інтелектуали Галичини, їм була важлива його думка. З його ініціативи у Станіславові діяв «Кружок правників», який готував юристів-українців до оборони прав простого народу. Частина його власної бібліотеки знаходиться у фондах наукової бібліотеки ім. В. Стефаника у Львові. Помер Іван Мандичевський у 1925 р., похований у м. Івано-Фроанківську. Короткі відомості про цю постать є в «Енциклопедії Українознавства», досліджував дані про нього надвірнянський історик, краєзнавець Михайло Семкіяш. Безперечно, непересічна постать Івана Мандичевського, нашого земляка, вартує повернення з небуття.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

Січень 2020
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2