Українська правда

Творча зустріч з Нестором Мартинцем

Поезія – як суцвіття почуттів, що чекає свого часу, щоб розцвісти словом, піснею, зачепити трепетом людську душу. Буйним цвітом розцвіла поезія поета-пісняра Нестора Мартинця, адже більше ніж двісті його віршів покладено композиторами на музику і є в репертуарі відомих співаків та різних музичних колективів.
3 березня в залі Надвірнянської міської бібліотеки для юнацтва на творчій зустрічі з поетом Нестором Мартинцем воєдино злилися поезія і пісня, адже пісні на його слова створені чудовими композиторами Василем Григоруком, Іриною Батюк, Іриною Шабан, Володимиром Лисаком та ін. вже давно стали улюбленими і їх стали слухають по цілій планеті.
Нестор Мартинець – поет, публіцист, гуморист, громадський діяч, ліквідатор аварії на ЧАЕС, активіст Майдану, волонтер в зоні АТО, член правління Всеукраїнського громадського об’єднання “Асоціація діячів естрадного мистецтва України”, член Національної Спілки Журналістів України, Заслужений діяч естрадного мистецтва України, підполковник Українського реєстрового козацтва, член ради обласної Просвіти.
Нестор Михайлович – добре відомий в Україні та за її межами поет-пісняр, поет-гуморист, новеліст і знаково, що зустріч з ним відбулася саме в День письменника. З-під його пера вийшло більше 25 книг, серед яких збірки поезій, гумору, новел. 16 гуморесок Нестора Мартинця увійшли до «Золотої колекції українського гумору, на основі книг випущено п’ять аудіокасет гумору та шість дисків. Нестор Михайлович як публіцист, пише книги на різноманітні теми, які є актуальними : зокрема в художньо-публіцистичній повісті «Пекло посеред раю» розповідає про свої будні під час ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, у книзі новел «Важкі заробітки» пише про долю наших заробітчан за кордоном.
Під час творчої зустрічі, яку модерувала директор ЦРБ Галина Волошин, звучали записи пісень на слова Нестора Мартинця у виконанні естрадної співачки Оксани Сливки та його онуки Юліани Мартинець. Ліричну та патріотичну поезію Нестора Мартинця читали режисер, актриса, керівник гуртка художнього слова «Театр перед мікрофоном» Івано-Франківського Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім.С.Бандери Наталка Тихонова , лауреат Всеукраїнського конкурсу «Сузір’я Карпат» Євдокія Сухоручко, завідувач клубом с.Маркова Богородчанського р-ну, учасниця Всеукраїнського творчого марафону «Мистецтво єднає Україну» Анна Боднарчук, переможниця Всеукраїнських та обласних конкурсів читців, режисер та керівник аматорського народного театру Богородчанського РПК Галина Магас.
Дві прекрасні пісні на слова Нестора Мартинця виконав соліст Надвірняського РБК Віктор Чудновський. Тепло вітали слухачі і твори у авторському виконанні, серед яких зворушливі вірші-посвята дружині та матері. Як учасник ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, не оминув Нестор Михайлович тему Чорнобиля, якій посвятив багато своїх творів. Підтримати свого колегу і побратима завітали поет-гуморист, очільник районної спілки чорнобильців, член літстудії «Бистрінь» Роман Бенюк, поет, письменник, журналіст, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Микола Симчич. Вітання з нагоди творчої зустрічі від народного депутата Зіновія Андрійовича передав його помічник Богдан Нагорняк.
Багато хто із присутніх в залі заново відкрили для себе творчість Нестора Мартинця, адже більшість пісень на його вірші загальновідомі. Разом із поетами-піснярами Володимиром Канюкою з Малина та Іваном Кушніром з Тернополя створили Всеукраїнський творчий марафон «Мистецтво єднає Україну» . Ідейний натхненник та організатор Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Прикарпатські співаночки» та «Золота Долина». За свою працю нагороджений високим званням «Заслужений діяч естрадного мистецтва України», медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям», медаллю св.. Феодосія та Іоана Манявських та іншими нагородами.
На завершення автор подарував присутнім декілька своїх нових гуморесок, що додало настрою, розповів, що очікує на видання своєї нової збірки новел, бере участь у багатьох мистецьких заходах краю, виступає перед молоддю. Довго і тепло слухачі, серед яких учнівська молодь, друзі та колеги по перу, бібліотекарі сільських книгозбірень, дякували Нестору Мартинцю за зустріч, бажали йому творчої наснаги та нових звершень.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5