Українська правда

Три роки без Маестро Сергія Орла

Три роки тому 3 березня зупинилось серце талановитого скрипаля-віртуоза Сергія Орла – почесного громадянина міста Надвірна, Заслуженого артиста України, неперевершеного музиканта, засновника і керівника народного муніципального оркестру народної музики “Аркан” Надвірнянського районного будинку культури, багаторазового лауреата міжнародних Гуцульських фестивалів.
Внесок, який зробив Сергій Орел у розвиток культури і мистецтва не тільки нашого краю, а й цілої України, важко переоцінити. Життєвий шлях Сергія Степановича є прикладом самовідданого служіння українському народу, важливій справі розвитку та пропагування у світі кращих зразків українського народного мистецтва. Уславлений митець, педагог, відомий громадський і науковий діяч Сергій Орел особистими визначними творчими досягненнями у галузі музичного мистецтва, наполегливою плідною роботою заслужив визнання і любов шанувальників української народної музики і співу в Україні та далеко за її межами.
У 1977 році разом з дружиною Любою створив оркестр народної музики «Аркан», який вже наступного року отримав звання «Народний». Здібний організатор, найкращий аранжувальник нашої області, неперевершений скрипаль… Завдяки йому колектив побував у творчих гастролях в багатьох країнах світу, здобував чимало нагород в різних фестивалях, оглядах-конкурсах. Міжнародний кембриджський центр знаменитостей двічі – у 1992 та 1993 рр. визнавав Сергія Орла людиною року в галузі інструментального мистецтва. Але всі творчі успіхи артиста – плід щоденної праці, шліфування майстерності. Сергій Степанович говорив: «Моя робота є і моїм хобі. Вона мені приносить задоволення». А ще Сергій Стапанович був добрий сім’янин. Любив, шанував свою родину; все життя в творчому тандемі з дружиною, заслуженим працівником культури України Любою Орел, гордився дочкою Оленою та онукою Любою, які теж знайшли себе в галузі культури. Вважав, що талант – справа генетики, але щоб справді досягти успіху потрібна постійна праця. Любив своє місто, в якому жив і творив, любив Україну, любив гуцульське мистецтво і мабуть понад усе – свою скрипку.
Коли Бог дав талант, його не можна замикати в собі, а віддавати людям із щедрістю і любов’ю. Що Сергій Орел і робив залюбки. Такого дня не було, щоб не співала скрипка з вікон надвірнянської ратуші, не тішила слухачів на концертах, святкових програмах, не надихала і підносила молодих та зворушувала до сліз старше покоління. А як захоплювалися майстерністю і досконалістю гри зарубіжні глядачі, де перебував скрипаль зі своїм оркестром, презентуючи українську музику, гуцульський темперамент, карпатську самобутність й обдарованість! Цей запал серця керівника та оркестру «Аркан» дав поштовх для багатьох, розбудив у музикантів хист створювати й собі, наслідувати.
Пам’ять про великого митця завжди житиме в наших серцях, а його музика лунатиме по всій Україні поколіннями скрипалів, прославляючи рідний край та добре ім’я Сергія Орла!
Рішенням сесії міської ради в 2017 році присвоєно звання «Почесний громадянин міста Надвірна» Сергію Орлу (посмертно).
В 2018 році відбулось відкриття меморіальної дошки Сергію Степановичу, встановленої на фасаді Надвірнянського районного будинку культури, де митець понад 30 років творив кращі взірці української гуцульської музики.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5