Українська правда

Надвірнянці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні (фото)

20 лютого  в м.Надвірна на майдані Т.Г.Шевченка біля стели Героїв Небесної Сотні відбулись заходи, приурочені шостій річниці вшанування подвигу учасників Революції Гідності і увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

На зламі 2013-2014 рр.  мільйони українців вийшли на столичний Майдан, на вулиці своїх міст, відстоюючи право на людську гідність та свободу, демократичні цінності та європейський вибір, за утвердження української нації.  18-20 лютого 2014 відбулись найтрагічніші події новітньої історії України – понад 100 людей було розстріляно снайперами та бійцями спецпідрозділів, тисячі поранених. Пророчі слова Т.Г.Шевченка підняли тих, хто ціною власного життя залишиться в пам’яті українського народу як Герої Небесної Сотні. Подвиг Героїв Небесної Сотні – це велика і велична правда історії, це взірець самопожертви, патріотизму для кожної людини

Вшанувати пам’ять Героїв України на майдан прийшли представники районної та міської влад, духовенство, учасники Революції Гідності, учасники російсько-української війни, викладачі та курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, громадські організації, політичні партії, громадськість.

Голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, в.о.міського голови Тарас Пекарський та заступник  міського голови Олег Йосипенко поклали квіти і лампадки до стели Героям Небесної Сотні і вшанували загиблих хвилиною мовчання. Всечесні отці відправили панахиду за Героями України, які віддали свої життя за свободу і незалежність нашої держави.

Своїми спогадами про буремні і трагічні події на столичному майдані в своїх виступах поділились учасники Революції Гідності – голова районної ради Іван Гурмак, начальник відділу інвестиційної політики та муніципального розвитку міської ради Тарас Новосельський та депутат міської ради Василь Будзак.

Ведуча заходу Галина Чуревич згадала поіменно Героїв Небесної Сотні, вихідців з Прикарпаття та оголосила хвилину мовчання за всіма загиблими Героями України. Учасники заходу запалювали лампадки біля стели Героїв Небесної Сотні та в скорботі і молитві віддавали шану пам’яті Героїв України. Також прозвучали патріотичні пісні.

В День Героїв Небесної Сотні, ми вшановуємо подвиг тих, хто повів за собою суспільство, хто, подолавши страх, пішов на озброєного ворога, хто показав, що українська ідея сильніша за кулі. Сила нації – у сильних людях, сильних Духом. У цьому – головна відмінність Революції Гідності: історію творять Особистості, а не маса. Герої Небесної Сотні померли, захищаючи фундаментальні цінності: свободу, права людини, повагу, свободу думки і слова. Своїм героїчним прикладом вони  показали, що саме молоде покоління готове взяти на себе відповідальність за майбутнє нашої держави.

Всі борці за волю нашої держави, які віддали свої життя в ім’я Батьківщини, своїми молитвами просять за нас та за Україну на небесах. А ми, в свою чергу, завжди повинні пам’ятати, якою ціною нам дана можливість жити і будувати нову незалежну Україну. Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам’яті, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава.

Слава Героям Небесної Сотні! Слава Героям України! Україні Слава!

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5