У ці дні в Україні відзначають п’яті роковини драматичних подій зими 2015 року – завершення оборони Донецького аеропорту та битви під Дебальцевим. Бої за Дебальцеве розпочалися у 2015 році, а найгостріша фаза тривала майже місяць.
Сьогодні в Надвірній учасники російсько-української війни зі всього Прикарпаття, учасники боїв під Дебальцеве, волонтери, представники влади, духовенство, працівники установ, організацій, громадськість пам’ятною ходою та панахидою вшанували пам'ять загиблих українських Героїв під Дебальцеве.
Дебальцевський виступ – вузька смуга зі стратегічно важливим залізничним вузлом, звідки наші війська могли в будь-який момент почати операцію зі звільнення окупованих територій.
Тому на початку 2015 року, на тлі запеклих боїв під Донецьким аеропортом, російські окупанти ухвалили рішення про розгортання повноцінної військової операції з можливим виходом на адміністративні кордони Донецької і Луганської областей. І головним завданням стало оточення і знищення нашого угруповання, яке перебувало під Дебальцеве.
За даними Генштабу ЗСУ, чисельність українського угруповання в цьому районі становила 4 тисячі 700 бійців ВСУ й близько 500 військовослужбовців Нацгвардії. Їм протистояли понад 10 тисяч бойовиків, найманців і військовослужбовців регулярних частин ЗС РФ. Противник мав перевагу також і в озброєнні – танках, ствольній і реактивній артилерії – в середньому в півтора-два рази.
Завдяки централізованим постачанням з РФ бойової техніки, озброєння і використання безпосередньо російських військ, Дебальцеве було взяте під контроль проросійськими силами, а українській армії довелося відвести війська.
За офіційними даними, у період з 15 січня по 18 лютого 2015 року в боях у районі Дебальцевого загинули 110 бійців, 270 отримали поранення, 18 зниклих безвісти, 7 потрапили в полон.
Героїзм та самопожертва українських воїнів – неоціненні. Бійці, які пройшли через «пекло» під Дебальцеве і вижили, ще довго згадуватимуть їхніх побратимів, котрі поклали своє життя, окропивши власною кров’ю землю Донбасу. У непростий для держави час – період боротьби із російським агресором, утвердження незалежності українського народу, важливо не залишатись осторонь, а цінувати незалежність і пам’ятати тих, хто за неї поклав життя.
Герої не вмирають!
Слава Україні! Героям Слава!