Українська правда

В Надвірній відбувся ІХ фестиваль коляд "На Рождество…" (фото)

В неділю, 9 лютого, у Прокатедральному соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії пройшов традиційний ІХ фестиваль коляд «На Рождество», який став завершальним етапом святкування різдвяних свят у м.Надвірна. Цьогорічний захід відбувся з благословення Декана Надвірнянського Деканату УГКЦ отця Андрія Бакоти, за організації та фінансової підтримки Надвірнянської міської ради, депутатського корпусу, за участі співзасновника фестивалю народного депутата України Зіновія Андрійовича та за сприяння Благодійного фонду Юрія Дерев’янка. Директором фестивалю та ідейним натхненником вже дев’ятий рік поспіль є депутат міської ради Наталія Байдак. Гаслом цьогорічного фестивалю стало «І Слово стало тілом і замешкало між нами».

Насичена культурно-мистецька програма, в якій взяли участь ансамблі, колективи, хори та солісти не тільки з Надвірнянщини і Прикарпаття, а й всієї України, які вразили присутніх своїм високопрофесійним виконанням традиційних та автентичних місцевих колядок, талановитістю та неординарністю. Учасники фестивалю колядували в ім’я прослави Бога, серед яких: хор «Вервиця» Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії (керівник Олеся Борищак), хор «Фіміам» церкви Покрови Пресвятої Богородиці (керівник Марія Рудяк), народний аматорський хор «Феліціо» (керівник Наталія Байдак) спільно з академічним камерним оркестром «Harmonia Nobile» (керівник заслужена артистка України Наталя Мандрика), хор «Елеус» церкви Возвиження Чесного Хреста (керівник Любов Стефанська), ансамбль «Ластівка» Надвірнянської ЗОШ №1 (керівник Уляна Процик), ансамбль сопілкарів (керівник Уляна Процик), ансамбль «Барви» Надвірнянського коледжу НТУ (керівник  Світлана Павлишин). Крім надвірнянських виконавців на фестиваль завітали колядники з інших міст, зокрема хор «Прикарпаття» народного дому села Угорники (керівник Галина Мартиненко),  дует «According Boys» м. Івано-Франківськ, колядники «Deo Gloria» с.Пнів (керівник Іванна Вінтоняк), камерний хор «Кредо» Івано-Франківського катедрального собору Святого Воскресіння (керівник Жанна Зваричук) та етнічний гурт «Yagody» м.Львів.

Найочікуванішим для надвірнянців став виступ гурту «Менестрелі», які вперше за 15 років зібрались, щоб з надвірнянцями заколядувати на прославу Господа Бога. У виконанні гурту звучали кращі Різдвяні пісні з альбому “Коляда-колядка”.

На завершення фестивалю Декан Надвірнянського деканату УГКЦ отець Андрій Бакота подякував мешканцям міста, організаторам фестивалю, представникам влади за проведення заходу, під час якого ми вкотре через спільну щиру коляду і молитву прославляємо народження Дитятка Божого і просимо Божої Благодаті на нашу українську землю. Також народний депутат України  Зіновій Андрійович та в.о.міського голови Тарас Пекарський висловили щирі слова вдячності всім, хто приклав свої зусилля для організації даного заходу, учасникам та гостям за сприяння в культурно-мистецькому відродженні нашого краю, збереженні та популяризації різдвяних традицій в нашому місті. Завдяки проведенню таким фестивалям ми свято бережемо і з покоління в покоління передаємо наші традиції і звичаї, а в автентичних колядках відроджуємо прадавню українську культуру.

Всім учасникам, співорганізаторам фестивалю, всім, хто допоміг та посприяв у його проведенні вручили подяки та сувеніри. Особливу подяку висловили Декану Надвірнянському УГКЦ отцю Андрію Бакоті, який щороку докладає свої зусилля для організації заходу та гостинно відчиняє двері Собору для спільної коляди. Завершився фестиваль спільним виконанням колядки «Ой, радуйся, земле».

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5