Українська правда

Презентація нових книг Світлани Бреславської та Марії Микицей

4 лютого в Надвірнянській центральній районній бібліотеці івано-франківські письменниці Світлана Бреславська та Марія Микицей представили шанувальникам читання свої нові книги.

Представляючи письменниць, директор ЦБС Галина Волошин зауважила, що Світлана Бреславська та Марія Микицей займають помітне місце в літературній ніші Прикарпаття і вже вдруге представляють в Надвірній свою творчість.

Світлана Бреславська – поетеса, новелістка, перекладачка з польської. Лауреатка міської премії імені Івана Франка 2016 року в номінації «Поезія». Член Національної спілки письменників України. З квітня 2019 – голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України. Авторка трьох поетичних збірок: «Два кроки до раю» (2015), «Переступи поріг» (2015), «Вниз головою» (2016), наукових статей з літературознавства (творчість Б.-І.Антонича) та валеології (народні та релігійні традиції здорового способу життя). Серед авторів, який перекладала – Моніка Варненська, Лєшек Шаруга, Анджей Вальтер, Казімеж Бурнат. За збірку перекладів з польської «Бурнат Казімеж. «Ілюзії вічності» в 2018 стала лауреатом премії ім. Юрія Яновського.

Нова книга Світлани Бреславської «Всі фаворитки короля» вийшла в світ в грудні минулого року і це перша її презентація. Це збірник новел, написаних письменницею на протязі тривалого часу. Деякі з новел друкувалися на сторінках літературних періодичних видань.

Книга «Всі фаворитки короля» поглине читачів легкою розповіддю з краплинами помітної іронії, несподіваними сюжетами з елементами реального та фантастичного, побутового і міфічного. Впродовж всього читання читача не покине відчуття присутності дива, яке має неодмінно відбутися. Як зауважила письменниця, вона довго відшліфовувала свої новели, весь час щось змінюючи, коли нарешті зважилася видати цю збірку. І справді, витонченість тексту заворожує з першої сторінки і тримає впродовж всього читання.

Марія Микицей – представниця так званого «станіславського феномену», лауреат івано-франківської міської премії у галузі літератури за роман «Трофей на довгу пам’ять» (2012р.), авторка більше восьми книжок. Учасниця міжнародних літературних фестивалів та поетичних читань. Вірші перекладалися російською, німецькою, англійською та польською мовами.

Розповідаючи про свою нову книгу «Dolce Vita» Марія Микицей зауважила, що роман вийшов у видавництві «Дискурсус» до Львівського книжкового форуму і був презентований у його рамках.
«Dolce Vita» – це історія дивної дружби і дивного кохання, історія здійснення найсокровенніших бажань, історія про неповторність кожної миті життя. Написаний з легкими нотками гумору, роман, як каже сама авторка, легко писався і легко читається.

Обкладинку до роману «Dolce vita», який за жанром визначили як інтелектуальний роман мелодраматичного характеру намалювала івано-франківська художниця Світлана Хміль. На зустрічі письменниця розповіла, з чого почалася історія написання тексту, як він писався, і що надихало в процесі писання. Як з’ясувалося, надихати можуть найбуденніші речі – добра кава, яскраве сонце, випадково почута розмова. Письменниця розповіла, що свої тексти бачить наче фільм, і його потрібно швидко перенести на папір або наговорити на диктофон. А вже потім вона сідає за цей, так би мовити, конспект і доводить його до книжки. До процесу писання ставиться серйозно і з великим задоволенням.

На зустрічі письменниці говорили про книги, письменницьке життя, читали уривки із презентованих книг та поезії , а також відповідали на питання присутніх, серед яких були колеги по перу з Надвірнянщини: письменниця Марія Дзюба та поетеса Світлана Ткачук. В теплій, дружній атмосфері незамітно злетіли години зустрічі і всі бажаючи мали змогу придбати книгу з автографами письменниць.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5