Українська правда

Презентація книги Миколи Симчича "Чорнобильці: герої чи ізгої"

14 грудня – день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В цей день в 1990році завершили будівництво саркофагу над четвертим реактором.

Тисячі героїв, жертвуючи своїм життям і здоров’ям, добровільно пішли в радіаційне пекло, щоб врятувати свою землю і весь світ від біди.

Однак «духовний Чорнобиль» може бути страшнішим від радіаційного, бо порушує в суспільстві норми справедливості, мудрості та істини. Про права чорнобильців, які постійно урізають, «Чорнобиль духовний», який поширюється сьогодні в суспільстві говорилося під час презентації книги Миколи Симчича «Чорнобильці: герої чи ізгої», яка відбулася 11 грудня в Надвірнянській центральній районній бібліотеці. Модератор презентації письменник, ліквідатор аварії на ЧАЕС Нестор Мартинець, представляючи автора, розповів про складний шлях написання та видання цієї книги.

Микола Симчич – уродженець Косівщини, поет, прозаїк, журналіст, кандидат фізико-математичних наук, член НСПУ та НСЖУ, лауреат обласних премій, автор 9-ти книг, громадський діяч. Під час зустрічі поділився спогадами про особисту участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ознайомив присутніх із доробком своїх творів, зокрема, розповів про свою нову книгу «Чорнобильці: герої чи ізгої». Основна тема книги – боротьба чорнобильців Прикарпаття з чиновницькою бюрократією за свої законні права.

Підтримали тему долі чорнобильців у відстоюванні своїх прав і присутні на заході ліквідатори з Надвірнянщини, від імені яких висловився голова районної організації «Спілка Чорнобиль», поет, гуморист Роман Бенюк, а також голова районного товариства «Просвіта» Богдан Березицький, який наголосив на важливості саможертовної любові до України всіх її захисників, серед яких і ліквідатори наслідків Чорнобильської аварії.

Сьогодні суспільство має докладати максимум зусиль для утвердження в Україні засад права, справедливості, дотримання законів і норм Конституції, щоб служіння Батьківщині і визнання нею заслуг новітніх героїв були прикладом для майбутніх поколінь – наголосила у своєму виступі директор центральної районної бібліотеки Галина Волошин.

За цікавим спілкуванням, розповідями ліквідаторів хвилини зустрічі злетіли непомітно і бажаючі змогли придбати книгу із побажаннями від автора.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5