Українська правда

Андріївські вечорниці в міській раді (фото)

В нашому місті вже  стало доброю традицію у переддень свята Андрія відтворювати давню українську традицію – проводити «Андріївські вечорниці».  Як і зазвичай їх організовує колектив Надвірнянського районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді  на чолі з головною ґаздинею Русланою Калин. Цього року вечорниці відбулись в Надвірнянській міській раді, на які завітали керівництво і працівники міської ради, учні шкіл, вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею, батьки. Насолодитися багатством українських традицій, відчути атмосферу колоритного свята мали змогу і наші побратими з польського міста Пруднік.

Привітав усіх присутніх зі святом в.о. міського голови Тарас Пекарський, який висловив найщиріші слова подяки Центру дитячої творчості за таку вагому і повсякчасну роль у збагаченні знань дітей та молоді про народні традиції, відродженні традицій нашого народу, вихованні любові до народних звичаїв, розвитку творчих здібностей дітей. В.о. міського голови також передав вітання від народного депутата України Зіновія Андрійовича. До вітального слова долучився і бурмістр м.Пруднік Ґжеґож Завішьляк, якому Тарас Пекарський вручив подяку за постійну допомогу та підтримку та за багаторічну тісну співпрацю.

За народним звичаєм, у ніч перед Андрієм парубки бешкетували і робили різні збитки, а дівчата просили у святого щасливої долі. Відтворити магію свята, відродити зв’язок поколінь та відчути себе не просто гостями, а творцями вечорниць, усім присутнім допомогли керівники та учасники гуртків центру дитячої творчості. Колориту святу додали старовинні вишиті  рушники, ткані верети та український стрій (народне вбрання).

Ведучі заходу Роксолана Мислюк та Лілія Грицюк підготували пізнавальну та надзвичайно насичену програму свята. Старовинні ворожіння дали змогу дівчатам зазирнути у майбутнє, дізнатись імена та професії наречених, визначити, котра з них скоріше вийде заміж. Парубки змагались у вправності закидання вареників до глечика. Найочікуванішим став обряд кусання калити. Юнаки змагалися у спритності, намагаючись без допомоги рук вкусити шматок солодкого калача. Гості не лише спостерігали за дійством, а й брали активну участь у забавах та іграх, які чергувалися з виступами вихованців центру творчості: вокальної групи духовного хору «Фіміам» (кер.Марія Рудяк), Марічки Фафлей (керівник Наталія Боднарчук), Артема Лазуткіна і Антона Дем’янчука (Керівник Оксана Кудляк), Ольги Скорої (керівник Марія Рудяк), Андрія Насадюка (керівник Світлана Дремлюга), танцювальними номерами курсантів Прикарпатського військово-спортивного ліцею, а також вихованців центру творчості під керівництвом Валентини Демчук, Надії Карпової та Мирослави Максим’юк.

Вже за доброю традицією на вечорницях також відроджували давні українські танці. Найактивнішу участь приймали курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею. Під час вечорниць також пройшла акція «Подарунок для воїна», в рамках якої виготовляли обереги (ангелики) для наших захисників на Сході України.

На Андріївських вечорницях вихованці та викладачі Центру дитячої творчості ще раз довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів, які необхідно пам’ятати та шанувати для майбутніх поколінь.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5