Українська правда

Презентація книги "Гуцульська магія" і часопису "Гуцульщина і Покуття"

20 листопада в читальній залі Надвірнянської ЦРБ відбулись дві цікаві події – презентація нового часопису «Гуцульщина і Покуття» та презентація книги «Гуцульська магія» краєзнавця Євгена Луціва.
На презентацію часопису до Надвірної прибули шеф-редактор журналу, генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім.Й.Кобринського, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, кавалер Ордена Княгині Ольги, заслужений працівник культури, лауреат премії ім.І. Вагилевича та ім. Героя України М.Сікорського Ярослава Ткачук, головний редактор журналу, письменник, видавець, Заслужений журналіст України, лауреат Міжнародних літературних Премій ім.І. Вільде та ім. В.Винниченка, журналістської премії ім.В.Чорновола Олександр Масляник, який розповів про ідею та мету заснування журналу «Гуцульщина і Покуття».
Він зауважив, що засновником видання є Національний музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття. Це етнологічно-етнографічний, культурологічний та історико-краєзнавчий журнал, який знайомить читачів з малодослідженими сторінками з історії минулого та сьогодення карпатського краю. Шеф-редактор журналу Ярослава Ткачук зацікавила присутніх своєю розповіддю про потужну роботу музею, а також розповіла про фундаторів та організаторів музею народного мистецтва о. Йосафата Кобринського та першого директора Володимира Кобринського. Вона зауважила, що сьогодні музей займається потужною дослідницькою та видавничою справою та ознайомила учасників презентації з книгою про життя і творчість забутого художника Василя Петрука, забороненого в радянські часи. Член редколегії журналу «Гуцульщина і Покуття» краєзнавець Ігор Андруняк подякувавши за зустріч і презентацію, висловив найкращі побажання для редакторів журналу та цікаві пропозиції для співпраці.
Представляючи автора книги «Гуцульська магія», краєзнавця, лауреата обласної премії ім.Марійки Підгірянки та районної ім. Надії Попович Євгена Луціва, ведуча заходу завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька в переході до презентації книги, зауважила, що в новому часописі «Гуцульщина і Покуття» надано інформацію про цю книгу, а також розміщено статтю Л.Косило «Гуцульська демонологія».
Євген Луців розповів про свою працю над книгою «Гуцульська магія», яка видана цього року київським видавництвом ОВК і стала переможцем Конкурсу літературних талантів цього видавництва. Він ознайомив присутніх з основними розділами книги та цікавими історіями з життя відомих мольфарів, які описані в книзі.
Євген Луців – відомий на Надвірнянщині краєзнавець, переможець літературних конкурсів, автор багатьох книг- «Бойове мистецтво гуцулів», «Люди з легенди», «Заворожені від кулі і меча», «Просвіта» Надвірнянщини» та ін., вчитель Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, лауреат обласної премії ім. Марійки Підгірянки, районної ім. Надії Попович, голова районного історико-просвітницького товариства «Меморіал».
Книга «Гуцульська магія» знайомить читачів з маловивченими відомостями про мольфарство, знахарство, відьмацтво чи по-сучасному екстрасенсорику. Видання Євгена Луціва – унікальне дослідження надприродних умінь гуцульських магів- мольфарів, які є носіями давніх знань служителів язичницького релігійного культу – волхвів. Автор на основі історичного, міфологічного матеріалу розкриває маловідомі аспекти магічного мистецтва гуцульських мольфарів, яке й досі збережене в Карпатах. Продовженням теми стала демонстрація відеофільмів про музей гуцульської магії у Верховині та про відомого мольфара Михайла Нечая.
Редактори нового часопису «Гуцульщина і Покуття» Ярослава Ткачук та Олександр Масляник подарували читачам бібліотеки презентований журнал та книгу-альбом «Скарби Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім.Й.Кобринського» (упорядник Ярослава Ткачук), а Євген Луців передав в подарунок свою книгу «Гуцульська магія». Презентація видань пройшла в атмосфері невимушеного спілкування між її учасниками, серед яких були редактор районної газети «Народна Воля», Заслужений журналіст України Іван Гриджук, голова Надвірнянського районного товариства «Гуцульщина» Роман Гурмак, краєзнавець, історик Михайло Семкіяш, бібліотекарі. Директор Надвірнянської ЦБС Галина Волошин, подякувавши авторам за зустріч, зауважила, що журнал «Гуцульщина і Покуття» та книга «Гуцульська магія» ці видання будуть цікаві для читачів бібліотек, адже розраховані на тих, хто цікавиться духовним, історичним і культурним розвитком краю. Бажаючі мали можливість придбати презентовані видання.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Автомагазин 08

Останні коментарі

Фіртка

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5