Українська правда

ДСЮШ

Сержанта засудили на три роки позбавлення волі за невиконання наказу військового командира

Вчора Надвірнянський районний суд під головуванням в.о. голови суду Михайла Гураша розглянув кримінальне провадження щодо військовослужбовця - сержанта за призовом під час мобілізації на особовий період військової частини польова пошта В0120, який обвинувачується  у вчиненні злочину,  передбаченого ст.402 ч.1  КК України (Непокора).

В судовому засіданні встановлено, що обвинувачений у період 2002-2003 роках проходив строкову військову службу у Збройних Силах України на різних посадах, де прийняв військову присягу на вірність Українському народові.
17.05.2014 року підсудній призваний Івано-Франківським міським військовим комісаріатом на військову службу під час мобілізації на особливий період та відповідно до наказу командира військової частини польова пошта В0120 за № 8 від 17.05.2014 року призначений на посаду гранатометника відділення охорони вказаної військової частини. 
Під час проходження військової служби сержант грубо порушив військову дисципліну - умисно не виконав наказ командира військової частини.
Так, відповідно до наказу командира військової частини, підполковника за №5 від 25.05.2014 року особовий склад цієї військової частини, в тому числі і сержант, зобов'язані були здійснити переміщення автомобільним транспортом у кількості 58 одиниць за маршрутом Делятин - Коломия - Чернівці - Сторожинець в полігон "Прибан", який розташований в м.Сторожинець Чернівецької області. Вимоги вищевказаного наказу до сержанта доведені на вечірньому шикуванні 25.05.2014 року близько 21 години 00 хвилин командиром військової частини польова пошта В0120 в місці її дислокації, за адресою: м.Івано-Франківськ-16 (військове містечко № 1 смт.Делятин).
Однак, сержант вчинив непокору, тобто відкрито відмовився виконувати письмовий наказ начальника - командира військової частини. Відданий йому наказ не виконав, на полігон "Прибан" не вибув, а залишився у розташуванні військового містечка № 1 в смт.Делятин, яке знаходиться за адресою: м.Івано-Франківськ-16 Івано-Франківської області.

У вчиненному щиро розкаявся, просить його суворо не карати та запевнив суд що подібного більше не повторить.
Враховуючи викладене, суд визнав сержанта винуватим у вчиненні злочину передбаченого  ст.402 ч.1 КК України (Непокора) і призначив йому покарання -  три роки позбавлення волі. Засудженого звільнено від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком один рік.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Керамбуд

Останні коментарі

Фіртка