Юрій Дерев’янко дискутував в ПНУ ім. В.Стефаника про сланцевий газ (фото)

Вчора, 12 листопада, в актовому залі Прикарпатського національного універститету імені Василя Стефаника відбулася відкрита дискусія «Сланцевий газ на Прикарпатті: як захистити інтереси громадян?». Участь у дискусії взяли екологи, науковці, посадовці різних рівнів та автор «сланцевого» закону, народний депутат України Юрій Дерев’янко.

В ході дискусії представники місцевих громад, на території яких видобуватимуть сланець спільно із Юрієм Дерев’янком намагались знайти відповіді на запитання:
- Що чекає громади Прикарпаття та Україну загалом після приходу іноземного інвестора?
- Які нові економічні можливості відкриваються перед ними?
- Які можливі екологічні загрози?
- Як органи місцевого самоврядування можуть впливати на дотримання прав громад під час пошуку та видобування сланцевого газу?
Важливою частиною дискусії стало обговорення ризиків, які несе Угода про видобування сланцевого газу, а саме:
- Відсутність відповідальності за екологічну шкоду;
- Можливе забруднення питної води;
- Можливе порушення прав власників землі та землекористувачів;
- Монополізація надр та корисних копалин;

Нині надзвичайно важливо скоординувати зусилля громади представників місцевого самоврядування і депутатів усіх рівнів для гарантування безпеки та захисту при карпатців від можливих ризиків, які держава проігнорувала, підписуючи сланцеву Угоду» - наголосив народний депутат Юрій Дерев’янко, який протягом останніх кількох місяців ретельно вивчав тему «видобування сланцевого газу», обговорював цю тему із Послом США, керівництвом компанії «Шеврон», екологами та науковцями різних рівнів та громадськими активістам, - повідомляє ФРАНКО-ТАЙМС.

Керамбуд

Останні коментарі

Липень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31