НГВУ "Надвірнанафтогаз" – запорука стабільності (фото)

14 вересня цього року Україна відзначає День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. З якими здобутками до свого професійного свята прийшли працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» і чим живе підприємство – запитання до його керівника Володимира Чуприни.

– Шановний Володимире Степановичу! НГВУ «Надвірнанафтогаз» – одне із небагатьох великих підприємств Надвірнянщини, яке працює стабільно та суттєво поповнює державний і місцеві бюджети, вносить свою частку у зміцнення енергетичної незалежності держави. Завдяки чому вдається забезпечувати стабільність його роботи?
– Ефективність нашого виробництва та його стабільна робота забезпечується висококваліфікованим колективом. Він – найбільша цінність підприємства. Тут зберігають славну трудову історію, а кращі традиції старше покоління НГВУ «Надвірнанафтогаз» передає молодим. Колектив підприємства багаточисельний – понад 1600 працівників різних професій. Переважна їх більшість з чималим досвідом роботи у нафтогазовидобувній галузі та є фахівцями високого рівня. Саме вони становлять професійне ядро колективу.


– На мою думку, у підприємстві недооцінюють молодих спеціалістів. Мабуть, причина у тому, що у них немає досвіду та навиків роботи?
– На підприємстві багато ініціативної, здібної молоді, яка є його майбутнім. Тут кожний восьмий працівник має вік до 30 років, а 87 із них здобули вищу освіту. Чимало із них виросли в сім’ях нафтовиків, з дитинства – у середовищі видобувачів «чорного золота». Династії нафтовиків дають життєве спрямування молоді, прищеплюють любов до підприємства.


На нашому виробництві молодих спеціалістів залучають до теоретичних розробок методів нафтогазовидобутку та практичного їх застосування. Активізації молодого творчого потенціалу сприяють конференції, що проводить ПАТ «Укрнафта». У цьогорічній, яка проходила в червні на базі науково-дослідного проектного інституту в Івано-Франківську, взяли участь 14 молодих спеціалістів НГВУ «Надвірнанафтогаз».  Вони успішно захистили на творчому форумі свої доробки та здобули три призові місця. Попри нагороди, які вручено переможцям конференції, керівництво підприємства уже перевело двох на вищі посади. Зокрема, Тараса Велкого, майстра цеху № 1 з видобутку нафти та газу, на посаду начальника зміни центральної інженерно-технологічної служби підприємства, а монтажника шин цеху технологічного транспорту Андрія Костика – майстром тракторної колони цього підрозділу.


Таке стимулювання творчості задала тон іншим молодим спеціалістам. Взяти участь в конференції у березні 2015 року на базі нашого підприємства  уже виявили бажання понад 30 молодих нафтовиків.

– На загальних зборах працівників одного із найбільших цехів підприємства, в роботі яких брав участь і я, Ви зазначили, що адміністрація запрошує працівників до активної участі у вирішенні виробничих питань. Чи вдалося це реалізувати?
– На такому підприємстві, як НГВУ «Надвірнанафтогаз», щоденно вирішують десятки виробничих питань. Адміністрація та профспілковий комітет активно залучає до їх розв`язання щораз більше спеціалістів за всіма напрямками діяльності. Звичайно, що авторитетні працівники із солідним досвідом роботи можуть дати більшу віддачу виробництву. Матеріальним стимулюванням нам вдається максимально використовувати їх потенціал. Вони і самі розуміють, що набуті знання та досвід без відповідної реалізації можуть пропасти безслідно. Не покладаючи рук працюємо над тим, щоб сформувати почуття відповідальності кожного працівника за стан справ на виробництві. Нам важливо добитися розуміння того, що  від їх ставлення до роботи залежить успіх колективу та, можливо, і доля підприємства.


Радо зустрічають у структурних підрозділах НГВУ «Надвірнанафтогаз» пенсіонерів, з вдячністю приймають від них бажання передати безцінний досвід. Набутий за період багаторічної праці та поєднаний з колосальними знаннями, він дуже часто стає в пригоді нашим спеціалістам. Продовжують активно допомогати підприємству пенсіонери: Іван Бойчук, Параска Зима, Мирослав Зіняк, Ярема Павлюк, Володимир Коноваленко, Богдан Гусак та багато інших. Поради шановних людей, їх консультації та пропозиції неодноразово допомагали вирішити чимало організаційних і технологічних питань.
Чи вдалося адміністрації активізувати участь широкого загалу персоналу у вирішенні важливих виробничих питань, пропоную редакції довідатись про це від самих працівників та розповісти на сторінках часопису.

– Володимире Степановичу! До професійного свята – Дня працівників нафтової, газової та нафтової промисловості України структурні підрозділи  НГВУ «Надвірнанафтогаз» підійшли з певними здобутками. Є такі підрозділи, від діяльності яких безпосередньо залежить забезпечення України нафтою та газом. То, який цех підприємства краще справляється з видобутком вуглеводнів?
– У складі підприємства є лише два цехи з видобування нафти й газу. Хоч видобування вуглеводнів ведуть за одними і тими ж технологіями, водночас вони знаходяться в різних умовах. Даються взнаки складні геологічні умови родовищ Карпат. Та і віддаленість від основної виробничої бази впливає на умови проведення діяльності. Надвірнянська нафта і газ, як відомо, знаходять на «кінці бурильного долота», а нові свердловини в останні роки не здавалися в експлуатацію.


Успіх кожної справи чимало залежить і від людського фактору. У НГВУ «Надвірнанафтогаз» від нього якраз найбільше залежить виконання планових показників з видобутку вуглеводнів. Найбільш ефективно та злагоджено працює колектив цеху № 1 з видобутку нафти й газу. Його очолює Володимир Зима – висококваліфікований та досвідчений керівник, який достойно представляє династію нафтовиків.
Фонд свердловин цеху №1 розташований у чотирьох районах Івано-Франківської та Вижницькому Чернівецької областей, а це труднощі з доставкою робітників до місця проведення роботи та із забезпеченням матеріально-технічними ресурсами. Водночас його колектив постійно справляється з доведеними завданнями, планові показники з видобутку нафти виконав на 100,6%, а попутного та природного газу – на 100,9%. Треба відмітити добру роботу Богдана Григораша – майстра, безпосередньо зайнятого на роботах з добування нафти, газу та газового конденсату бригади № 4, Андрія Андрусяка, Леоніда Глущука, Володимира Іванишина та Валерія Кіча – операторів з добування нафти й газу, Ігора Капніна – машиніста технологічних компресорів, Івана Гаврилюка – електрогазозварювальника, Василя Зайця – слюсаря з ремонту нафтопромислового обладнання та багато інших.


– Із надр землі видобувають нафту, яку називають «сирою», а до переробних підприємств вона надходить уже товарна. Напевно, це – складний процес?
– Підготовка нафти до вимог стандарту товарної проводиться на дільниці підготовки та перекачування. Керує дільницею Петро Грицик, який за відмінну роботу нагороджений грамотою ПАТ «Укрнафта». Вся нафта, що видобуває НГВУ «Надвірнанафтогаз», проходить через термохімічну установку. Вона працює цілодобово. Технологічний процес підготовки нафти – не з простих. Він відбувається під постійним лабораторним контролем. Мета – отримати  стандартну товарну нафту. То ж до  переробних підприємств передаємо лише нафту першої та вищої групи якості. На цьому виробництві кращими є Петро Сухоручко – майстер дільниці підготовки та перекачування нафти, Олександр Латі та Володимир Шибістий – оператори зневоднювальної і знесолювальної установки, Іван Госедло – слюсар з ремонту та обслуговування обладнання.


– У структурі підприємства є лабораторія промислової хімії. Які дослідження вона проводить?
– Лабораторія займається аналізом фізико-хімічних властивостей нафти, вивчає компонентний склад природного та нафтових газів, хімічні властивості пластових та стічних вод. Її очолює Василь Головчук. Відповідально ставляться до виконання своїх посадових інструкцій Люба Вінтоняк, Марія Когут і Оксана Сидорук – лаборанти хімічного аналізу лабораторії.

– На окремих родовищах Надвірнянського нафтопромислового району запроваджена система підтримання пластового тиску шляхом закачування робочого агенту в надра, що має значно підвищувати їх продуктивність. Чи є від неї віддача?
– Нафтовики Надвірнянщини завжди були ініціаторами запровадження передових технологій у видобутку вуглеводнів. Значно його підвищує закачування робочого агенту в пласт. Працівники цеху підтримання пластового тиску, який очолює заслужений працівник ПАТ «Укрнафта» Василь Пушкар, своїми стараннями та вмінням виконувати режими технологічного процесу добиваються приросту нафтовіддачі продуктивних горизонтів родовищ. Водночас підрозділ забезпечує технічною водою структурні підрозділи підприємства, Пасічнянське виробництво Долинського газопереробного заводу, жителів частини села Пасічна та вулиці Промислової селища Битків.


Добре справляються зі своми обов’язками Сергій Вінтоняк – майстер бригади № 2, Микола Ломпас та Василь Вовк – машиністи насосних станції з накачування робочого агенту в пласт, Іван Суп – машиніст насосної станції водозабору «Ропекс», Володимир Осташ – слюсар – ремонтник та багато інших працівників цеху.

– Свердловини на родовищах підприємства з часом втрачають здатність віддавати вуглеводні, доводиться їх ремонтувати. Таке можуть виконувати лише фахівці бурового профілю. Як працює цех капітального та підземного ремонту, які в нього досягнення?
– Підрозділ, що виконує такі роботи, очолює Петро Черепара – заслужений працівник промисловості України. В цьому цеху як ніде інде на підприємстві, у технологічному процесі застосовують важку фізичну працю. Бо ж треба міняти підземне обладнання, яке знаходяться на значних глибинах, встановлювати пакери, проводити перфорацію обсадних колон і багато інших складних робіт. Під час роботи треба бути  дуже обережним і уважним, бо ж підіймаються на поверхню сотні метрів насосно – компресорних труб, зруйнованих корозією. Будь – яка неправильна дія і чимала їх кількість може відірватися, а це додаткові та затяжні в часі роботи з їх виловлювання та піднімання. Іноді непрофесійна дія бригади цеху може зупинити видобуток вуглеводнів із свердловин на тривалий час.


Водночас на працівників цеху під час виконання робіт чигає багато небезпек, бо ж роботи ведуть при відкритому гирлі свердловин. Однак вони гідно справляються зі своїми обов’язками, намагаються звести до мінімуму виникнення технологічних ускладнень і аварій. Щорічно цей  підрозділ виконує 10 капітальних ремонтів свердловин та понад 300 підземних. Треба відзначити добру роботу Миколи Драгана – старшого механіка цеху, Миколи Сидорука – бурильника бригади капітального ремонту свердловин і Руслана Гуцуляка – оператора підготовчої бригади.

– На виробництві постійно ведуть реконструкції, капітальні та поточні ремонти основних фондів, а сучасні технології без нового будівництва не вдається запровадити. Над якими об’єктами зараз трудиться колектив будівельно-монтажного цеху НГВУ «Надвірнанафтогаз»?
– Потреба в послугах  будівельно-монтажного цеху для підприємства дуже велика. Основні виробничі об’єкти зведені давно, через це виникає необхідність їх постійно ремонтувати та вдосконалювати. Загальний обсяг таких робіт щорічно вимірюється десятками мільйонів гривень. Основні зусилля робітників і службовців цеху, який очолює Василь Рибарук, зосереджені над ремонтом нафтогазоводопроводів, упорядкуванням, облаштуванням свердловин. Водночас успішно будуємо кілька сучасних технологічних переходів трубопроводів через гірські річки. Чимало зусиль будівельники приклали для відновлення нормальної роботи Пасічнянського та Луквинського технологічних водозаборів і другої кущової насосної станції на горі Бзовач.


У цьому році вчасно та з високою якістю будівельних робіт введено в промислову експлуатацію установку низькотемпературної сепарації газу для Пасічнянського виробництва Долинського газопереробного заводу. Звичайно, що вагомих результатів вдається досягнути завдячуючи високваліфікованій роботі працівників цеху. Особливо відзначилися Володимр Германюк – майстер цеху, Іван Лавра та Іван Крицко – газорізальники, Володимир Гладиш, Володимир Кутулич і Юрій Полатайко – електрозварювальники, Руслан Мацібора – тесляр, Іван Лаптюк – бетоняр і багато інших.

– Яким чином вдається підтримувати в робочому стані технологічне обладнання підприємства та здійснювати його енергетичне забезпечення?
– В основних та допоміжних структурних підрозділах підприємства є чимало складних машин і механізмів, які вимагають регулярного догляду та періодичного ремонту. Для цього створена та функціонує спеціалізована прокатно-ремонтна дільниця експлуатаційного обладнання, її очолює Юрій Мушак – відмінник праці ПАТ «Укрнафта». Всі заявки та планові заходи із забезпечення безперебійної роботи технологічного і допоміжного обладнання колектив дільниці виконує вчасно та якісно. Успіху вдається досягнути завдяки злагодженості колективу, високому професійному рівню та старанню інженерів і робітників підрозділу. Заслуговують подяки Тарас Заяць – майстер бригади, Василь Котулич – токар, Василь Білінкевич – електрогазозварювальник, Василь Дроздюк – коваль, Андрій Бенюк – слюсар, Василь Угринюк – слюсар-ремонтник газового обладнання, Василь Бойкович – котельник, Юстина Тацяк – штукатур та багато інших.


Електропостачанням займається прокатно-ремонтна дільниця електрообладнання та енергетичного забезпечення, яку очолює Володимир Брайляк. Сотні кілометрів силових електричних ліній НГВУ «Надвірнанафтогаз», що прокладені рівнинами та горами, через річки і лісові хащі, трансформаторні підстанції, складні електричні машини та контрольно-вимірювальні прилади обслуговують хороші фахівці підрозділу. Важка та небезпечна робота, в якій недопустима помилка працівника, вимагає від них великої зібраності та відповідальності. В колективі дільниці поважають та шанують Степана Юркевича – майстра бригади, Василя Гутина – електромонтера та Ігоря Свідрука – слюсаря контрольно-вимірювальних приладів. Вони є зразком ставлення до виконання дорученої справи.

– Відомо, що складне та ще й розкидане на території п`ятьох районів двох областей господарство підприємства  не може функціонувати без автомобільного транспорту. Розкажіть, будь-ласка, про умови роботи автомобілістів НГВУ «Надвірнанафтогаз» та їх внесок у нафтовидобуток.

– Для забезпечення своєї виробничої діяльності підприємство використовує не одну сотню одиниць технологічної автомобільної та тракторної техніки, яка в основному рухається відомчими автомобільними дорогами. Як правило, це – єдиний шлях до нафтових та газових свердловин, нафтосепараційних пунктів, групових замірних установок тощо. Особливість ситуації в тому, що вони розташовані у гірській місцевості з крутими підйомами та неогородженими проваллями глибиною від 5 до 30 метрів. Половина наших доріг прокладена у важкодоступних місцях. Користуватися  ними, навіть, при сприятливих погодних умовах – це ризик для життя.


Значно ускладнює роботу водіїв осінньо-зимовий період. Відомо, що в горах набагато швидше псується погода і тоді водіям нашого транспорту доводиться самостійно приймати рішення про подальший рух або його зупинку, проявляти всю свою майстерність та знання, щоб виконати виробниче завдання. Особливо важко – водіям технологічного автотранспорту, зокрема, тим, які керують великоваговими автоцистернами або перевозять великогабаритне нафтогазове обладнання, також тим, котрі автобусами доставляють робітників до місць виконання робіт.

Працівники цеху технологічного транспорту безпосередньо не задіяні до нафтогазовидобутку, водночас їх розуміння важливості процесів, своєчасність доставки вантажів та людей на об’єкти – це чималий вклад у загальну справу підприємства. Скажімо, перевезення у відповідності до розробленого графіку нафтової суміші з родовища на дільницю з її підготовки для наступного перекачування на склади готової продукції вже є великою підтримкою основного виробництва. Це лише один приклад участі водіїв у процесі видобутку вуглеводнів із тисячі тих, що є на нашому виробництві. Звичайно, що в кожному колективі є багато старанних працівників, але сьогодні я хочу відзначити роботу Михайла Ломпаса, Василя Сенатовича, Василя Хопти та Михайла Плитуса – водіїв великовагових автомобілів, Миколи та Якова Мартинюків – водіїв автобусів Ікарус, Михайла Іванківа та Миколи Питлюка – машиністів бульдозерів, Олексія Джаврука – слюсаря з ремонту автотранспортних засобів і Василя Тимчука – столяра цеху, які завжди готові приступити до виконання складних завдань.

– Значна віддаленість робочих місць від помешкань працівників створює чимало труднощів у організації побутових умов і забезпеченні гарячим харчуванням. Як Вам вдається надавати персоналу підприємства повноцінне харчування та ще за такими низькими цінами, бо ж не таємниця, що інфляція та інші негаразди дуже вже боляче б’ють по економіці?
– Турбота про людину праці – святий обов’язок кожного керівника. Звичайно, що для цього потрібно мати відповідну інфраструктуру, яка може професійно надати працівникам гарячу їжу. У НГВУ «Надвірнанафтогаз» для цього функціонує спеціалізований цех робітничого постачання, який очолює Іван Зеленчук, досвідчений організатор виробництва з постачання та харчового обслуговування населення. Він доклав чимало зусиль для того, щоб сформувати колектив кухарів, комірників і управлінців, котрі мають надати робітникам повноцінне харчування. Водночас харчування залежне від закупівлі підприємством кондиційних продовольчих товарів. Вміння кухарів є останньою ланкою ланцюга у забезпеченні якісною  їжею працівників. Треба відмітити  старання кухарів Євдокії Типусяк з пункту гарячого харчування «БМТЗ», Оксани Іванків з «Механічної майстерні», Тетяни Телятник з «НГВУ – гуртожиток», Любові Андрусяк з «ЦППТ», Марії Івасик з «ЦТТ» і багатьох інших, які вкладають душу  та увесь свій талант у страви, що готують для нафтовиків.


Щодо цін на харчування в пунктах гарячого харчування, то в значній мірі вони залежні від ринкової вартості продуктів. Підприємство закуповує їх на конкурсній основі. Водночас приготовлені страви реалізовує з мізерною націнкою – лише 35%. З цього і виходить, що на загальному тлі вартість харчування дуже низька.

– Вражає охайністю територія довкола адміністративної будівлі НГВУ «Надвірнанафтогаз», тут панує чистота та порядок. На який структурний підрозділ підприємства покладено обов’язки займатися благоустроєм, підтримувати чистоту та порядок?
– Біля будинку управління чистоту та порядок підтримує житлово ремонтно – експлуатаційна дільниця підприємства, яку очолює Володимир Мандзюк. Однак функції підрозділу значно ширші. В сфері його обслуговування знаходяться два відомчі гуртожитки, багатоквартирний житловий будинок у Надвірній, 20 будинків на вулиці Промисловій селища Битків, стадіон «Нафтовик», клуб, інші споруди культурного-побутового та адміністративного призначення. Господарство чимале, воно потребує постійного догляду. В цій справі, як і в інших, успіху вдається досягнути не лише завдяки належному матеріально-технічному забезпеченню, а й старанню людей, їх фаховому рівню та бажанню добре трудитися. Кращими працівниками дільниці є Ярослава Костик – завідувачка гуртожитку, Любов Браїк – прибиральниця, Мирослав Штогрин – електрогазозварювальник і Оксана Свідрук – підсобна робітниця.

– Cеред нафтовиків Надвірної виник волонтерський рух для надання допомоги Збройним Силам України. Як працівники-волонтери поєднують доброчинність з основною діяльністю?
– В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги та піклування про ближнього. Складна ситуація на сході України надала нового імпульсу волонтерському рухові на підприємстві. Без будь-якого втручання чи спрямування керівництва чимало наших працівників, не рахуючись з часом і труднощами, активно взялися за організацію та практичний збір коштів і речей для потреб тих, хто відстоює цілісність нашої держави. Бажання підставити плече ближньому у складний час аж ніяк не стає завадою їх основній роботі. Серед тих, хто чинить вільне волевиявлення для добрих справ і дуже вже ретельно ставиться до громадської діяльності, Тарас Зіняк – інженер відділу комплексного проектування об’єктів, Олег Буній – начальник бази матеріально – технічного забезпечення підприємства,  Віктор Дзем’юк, Степан Дячук і Степан Половко – працівники бази, Ігор Станіщук – начальник відділу соціального розвитку та господарського забезпечення та Федір Годзюр – інженер цього підрозділу. У НГВУ «Надвірнанафтогаз» набирається чималий список волонтерів.


Особливо хочеться відзначити старання на волонтерській ниві Олени Федишин – інженера I категорії виробничо-технологічного  відділу. Росіянка, яка безмежно любить Україну та за покликом душі стала волонтером, зараз піклується про бійців 5-го батальйону територіальної оборони. Не покладаючи рук, вона продовжує організовувати збір коштів для придбання військовикам необхідної амуніції та речей побутового призначення. Своєю активною життєвою позицією та добротою розтоплює байдужість у серцях інших, долає перешкоди, що виникають на шляху альтруїста, доброчинця.
Волонтерська діяльність часто  пролягає через рутину людської черствості, байдужості та несприйняття чужої біди. Лише гарячі та добрі серця вселяють у людей віру в прекрасне та світле, надають можливість його отримати. Здатність поєднати благочинність зі створенням матеріальних благ – це кредо великих людей.

– Нещодавно працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» – члени первинної профспілкової організації,  вибрали Олександра Діканьова   головою профкому.  Що   змінилося в діяльності цієї  організації?
– Тішить те, що члени профспілки зробили правильний вибір і організація отримала патріота підприємства, високоерудованого керівника. Йому добре відомі проблеми НГВУ «Надвірнанафтогаз» та потреби працівників. З перших днів голова профкому поринув у вир їх вирішення. Допомагає Олександру Миколайовичу зваженість і розуміння того, що не все вдається зразу. Конструктивні пропозиції щодо покращення умов праці та соціально-побутового обслуговування робітників і службовців, які він вносить на розгляд адміністрації, невдовзі знаходять своє втілення. Зокрема, розпочато ремонти побутових приміщень для працівників. За його ініціативою облаштовують новий теплий склад для зберігання та видачі працівникам спеціального одягу, в якому передбачено примірочну кабіну із дзеркалом. Для підгонки одежі там встановлюють швейну машинку та визначено особу, яка має  виконувати на ній кравецькі функції. Все це для того, щоб у спецодязі працівник відчував себе комфортно. Уже відновлено роботу теплих санвузлів у цеху № 1. Облаштовано побутову кімнату з душовою кабіною у пункті гарячого харчування «Механічна майстерня», до нього прокладають новий водогін. На контролі голови профкому ще чимало питань, що потрібно реалізувати на підприємстві. Допомагають йому у цьому  профспілкові лідери структурних підрозділів підприємства. Зокрема, хочеться відмітити активність у профспілковій діяльності Галини Соць із цеху капітального та підземного ремонту свердловин, Любові Коритан з цеху підтримання пластового тиску, Михайла Мещерякова з прокатно-ремонтної дільниці електрообладнаня та електрозабезпечення та багато інших.


– Володимире Степановичу! Що Ви побажаєте своїм колегам і колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» з нагоди професійного свята – Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості?
– Шановні нафтовики! У переддень професійного свята зичу Вам міцного здоров’я, достатку, благополуччя, душевного спокою, злагоди у сім’ї та родинах, миру в нашій Україні.

Розмовляв Василь СОЛОМЧЕНКО

Керамбуд

Останні коментарі

травень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5