Мар'ян Гаврилів у лікарні під вартою, а суд каже, що не знає, де підозрюваний (відео)

Розгляд справи фотографа Мар'яна Гавриліва із Надвірної, затриманого на вулиці Грушевського, перенесено на 11-ту годину 14 лютого. Перебіг суду над жорстоко побитим львів'янином наочно демонструє, як в Україні працює правозахист.

Апеляційна судова справа має розглядатися протягом трьох днів з моменту подання скарги з боку захисту підсудного. Адвокат Мар'яна Гавриліва Олена Сказко каже, що подала таку скаргу ще 28 січня, тобто минулого тижня. У суддів було достатньо часу, щоб зібрати всі необхідні документи, повідомити всіх учасників судового процесу. Але вони цього не зробили, і у очевидців вчорашнього судового засідання склалося враження, що й не збирались робити. Вчора судді з’явилися у залі на кілька хвилин, аби сповістити присутніх про те, що справу розглядати не можуть, бо суду поки невідомо, де зараз перебуває підсудний. Рідні вголос запевняли, що чоловік перебуває в лікарні швидкої допомоги з важкими травмами, біля нього є цілодобовий конвой. На підтвердження цих слів суду була надана довідка. Але він залишився глухим і під крики "Ганьба!" прийняв рішення перенести засідання - нібито до моменту з’ясування місцезнаходження Мар'яна Гавриліва.


Захисники Мар’яна обурені таким рішенням суду, адже вони були не проти, щоб розгляд апеляції відбувався за відсутності підозрюваного. Крім того, на минулому засіданні відсутність Мар'яна не завадила суду залишити його під арештом.

Нагадаємо, силовики затримали львівського фотографа Мар'яна Гавриліва 22 грудня у Києві, коли він знімав сутички на вул. Грушевського. Разом з багатьма іншими учасниками протестів, фотографа силоміць затягли за шеренги силовиків. Як і інших затриманих, його кинули в автозак, побили і відібрали телефон. 24 січня Оболонський суд міста Києва виніс рішення про його арешт на два місяці. Днями стало відомо, що свідкові, який погодився засвідчити на вчорашньому судовому засіданні факт побиття Мар'яна Гавриліва беркутівцями, невідомі погрожують фізичною розправою, - інформує ТЕЛЕКРИТИКА.

Керамбуд

Останні коментарі

Липень 2022
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31