Жорстока бійка зі зброєю в центрі Ланчина (відео+фото) В Надвірній можуть змінити рух в центрі міста (фото) На Надвірнянщини арештовують майно злісних неплатників аліментів На водозаборі ПАТ До головного поліцейського Прикарпаття на прийом прийшло чимало людей (фото) На Смерть у сауні: в Надвірній загинуло подружжя підприємців Кеніз зробив селфі з Порошенком (фото) Колектив НГВУ ДТП у Надвірній: головний лікар Надвірнянської лікарні в‘їхав в Впіймали невловимого злодія, який півроку обкрадав надвірнянців ДТП: на трасі Івано-Франківськ-Надвірна зіткнулися Влада визначила, які дороги ремонтуватимуть у 2017 році (фото) Пара з Надвірнянщини стала переможцем шоу Дерев‘янко має більше десятка мільйонів доларів, багато євро, гривень і нерухомості Розбій в Надвірній вчинили четверо осіб у масках з револьвером і кийками СБУ викрила на хабарництві заступника керівника Надвірнянської прокуратури (фото) НАДВІРНА З ВИСОТИ ПТАШИНОГО ПОЛЬОТУ - 1500 МЕТРІВ (ФОТО + ВІДЕО) Сім‘я Олександра Кеніза, незважаючи на кризу та війну, подорожує світом Куди поділися мільйони народного депутата України Юрія Дерев‘янко?

Українська правда

Володимир Чуприна: Попереду – сміливі плани і кращі сподівання

Триває непростий насичений цікавими подіями та різноманітними проблемами 2016 рік. День за днем, місяць за місяцем, впевненим кроком підійшли нафтовики Надвірнянщини  до професійного свята – Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, яке відзначають у другу неділю вересня щороку.

У Надвірнянському нафтопромисловому районі видобуванням нафти і газу займається НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта», яке має багату історію, свої традиції, високопрофесійний кадровий потенціал. Основними принципами, якими керується трудовий колектив підприємства, є успішне виконання планових обсягів видобутку вуглеводнів у  складних умовах Карпатського регіону, зміцнення енергетичної незалежності нашої держави.

Керманичем цього славного трудового колективу є Володимир Степанович Чуприна. Саме він коротко висвітлить зміст прожитого нафтовиками року, розповість про труднощі та здобутки на шляху трудових звершень.

– Володимире Степановичу, відомо, що у 2016 році колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» відзначає 245-ту річницю початку промислового нафтовидобування в Україні. Тож, як розпочалась історія видобутку нафти на Прикарпатті?

– Промисловий видобуток нафти почався у 1771 році у селі Слобода Рунгурська, нині Слобода Коломийського району, що входить до Надвірнянського нафтопромислового району. На той час нафту видобували відрами-бадями з колодязів. Це був так званий «колодязний» період розробки нафтових родовищ, який тривав до 1899 року.

На теренах Надвірнянщини, в селищі Битків, у 1897 році пробурили першу свердловину  механічним способом. А вже у 1899 році отримали промисловий приплив нафти, відкривши складку «Стара копальня». Саме з цього часу  починається другий етап розробки родовищ. Характерним для нього є впровадження у буріння продуктивних верстатів, а в експлуатацію – глибинних насосів.

Із 1913 по 1957 роки нафтова галузь розвивалась досить інтенсивно: пробурено велику кількість нових нафтових і газових свердловин, збудовано та запущено у дію газолінові заводи у Биткові, закладена перша пошукова свердловина. З 1957 року  спостерігається швидке зростання темпів нафтовидобутку, за цей час пройдено нелегкий шлях від кустарно-ручної праці у видобутку і бурінні до механізованих способів буріння та експлуатації свердловин.

1950-1960-ті роки – період відкриття нових потужних родовищ на Прикарпатті. Тоді відкрили Долинське, Північно-Долинське, Старосамбірське, Гвіздецьке, Пнівське, Пасічнянське, Спаське, Струтинське, Орів-Уличнянське, Стинавське родовища. Це дозволило довести видобуток нафти у 1963-1967 рр. до 2,67-2,68 млн. т./рік, газу – до 1,46-1,85 млрд. м3/рік. Зараз більшість цих родовищ знаходяться на пізніх стадіях розробки.

– Опишіть, будь-ласка, сьогодення  нафтовиків.

– На сьогодні НГВУ «Надвірнанафтогаз» розробляє 13 нафтових і газових родовищ на території від річки Лімниці в Івано-Франківській області  до річки Серет у Вижницькому районі Чернівецької області. Видобутком вуглеводнів охоплено 27 територіальних одиниць – це села, селища Богородчанського, Косівського, Рожнятівського, Надвірнянського районів, місто Яремча, що на Прикарпатті, та Вижницького району Буковини. Доведені завдання з видобування нафти і газу виконують повністю. У надто складних умовах проводяться роботи з ремонту та облаштування свердловин. У першій половині 2016 року проведено реконструкцію групової установки збору вуглеводнів ГУ-270 та ремонт нафтопроводу від цього об’єкту до групової установки «Пасічна». Орієнтовна вартість цих робіт – близько 9,0 млн.грн.

Чимало зроблено щодо упорядкування об’єктів Луквинського нафтового родовища, що в Рожнятівському районі. Тут проведено обвалування резервуарного парку, цілого ряду свердловин, відремонтовано понад 5 км під’їзних доріг, виконано великі об’єми робіт з планування територій промислових об’єктів, зі спорудження системи водовідведення. Зараз завершують ремонт газопроводів факельної лінії, кошторисна вартість якого майже 2 млн.грн.

На інших родовищах також проводять роботи з поточного ремонту нафтогазопроводів, які експлуатують понад 35-40 років. Усього у цьому році таких робіт виконано на суму більше 3 млн.грн.

Одним словом, сьогодення нафтовиків – це злагоджена, напружена, копітка щоденна праця.

– Почнімо з проблемних питань на підприємстві. Перш за все, відкрийте завісу стосовно ситуації щодо продовження дії спеціального дозволу на розробку Битків-Бабченського родовища. Ми пам’ятаємо акцію протесту під стінами Івано-Франківської ОДА у березні цього року. Громадськість цікавить перспектива  вирішення цієї проблеми?

– Розробку Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища здійснює ТОВ «СП«УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД», якому НГВУ «Надвірнанафтогаз» відповідно до умов договору надає послуги з видобування нафти й газу. У цьому процесі було задіяно немало основних засобів виробництва та персоналу нашого підприємства.

На жаль, уже понад рік, як припинено експлуатацію свердловин родовища. За цей час не видобуто – 54,8 тисяч тонн нафти; 30, 1 млн. м3 газу, внаслідок чого Державний бюджет України недоотримав податків на суму близько 247 млн. грн., підприємство недоотримало доходів більше 181 млн. грн.

7 червня 2016 року за позовом ТОВ «СП «УкрКарпатОйл ЛТД» Окружний адміністративний суд міста Києва виніс  постанову про  визнання протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України та зобов’язав її продовжити термін дії спеціального дозволу на експлуатацію Битків-Бабченського родовища.

DSC_0063

28 липня 2016 року, розглянувши апеляційну скаргу Державної служби геології та надр України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.06.2016 року у справі за адміністративним позовом ТОВ «СП «УкрКарпатОйл ЛТД»,  Київський апеляційний адміністративний суд виніс ухвалу, якою постанову Окружного адміністративного суду міста Києва залишив без змін. Зараз питання про продовження дії спеціального дозволу на розробку Битків-Бабченського родовища  перебуває на розгляді у касаційній судовій інстанції. Надіємось на справедливе судове рішення.

Проблемних питань чимало, це – недостатнє матеріально-технічне забезпечення, брак коштів на проведення ремонту під’їзних доріг до об’єктів нафтогазовидобутку, на оновлення парку автотранспорту, спецтехніки та інше. Вирішення зазначених викликів ускладнюється  через різке падіння світових цін на нафту у першому кварталі цього року. Товариство впродовж тривалого часу знаходиться на межі виживання, тому велика кількість запланованих інвестиційних проектів (буріння нових свердловин, капітальне будівництво та ремонти об’єктів виробничої та невиробничої сфери, модернізація обладнання, інші проекти) призупинено та перенесено на наступні роки. Проте, завдячуючи наполегливій праці колективу, досить багато завдань вдалось вирішити за рахунок внутрішніх резервів, раціонального підходу до використання коштів, проведення необхідних підтримуючих заходів. Завдяки зміні бізнес-моделі у другому кварталі ПАТ «Укрнафта» (у т. ч. НГВУ«Надвірнанафтогаз») змогло досягти досить високих операційно-фінансових результатів за підсумками першого півріччя. Базові фінансові показники компанії зберегли стабільність у перші шість місяців нинішнього року, незважаючи на складні умови і нестабільність ринку. Однак, як і раніше, існує проблема незбалансованого фіскального навантаження з фінансовими можливостями Товариства та вирішення питання про погашення «історичної» заборгованості.

Попереду – сміливі плани і кращі сподіваня. До 2025 року відповідно до стратегії розвитку Товариства планується подвоїти обсяги видобутку нафти і на 50% – газу. Нарощення видобування вуглеводнів передбачено як на базі діючих свердловин, так і від буріння нових. Як наслідок, очікується значне зростання грошового потоку від операційної діяльності, будуть сплачені усі борги. Ми віримо, що ПАТ «Укрнафта» і надалі залишиться однією з найбільших і найефективніших нафтогазовидобувних компаній України.

– Досить про проблеми. Повідайте про людей, які працюють поруч з Вами, котрі гордо несуть ім’я нафтовика.

– У нашому колективі працюють високопрофесійні, творчі, відповідальні люди. Щоб перелічити їх імена, не вистачить газетної шпальти. Багато з них зробили вагомий внесок у розвиток підприємства та нафтогазовидобувної галузі держави в цілому – тож заслуговують на  вшанування особливо у ці професійно святкові дні.

Через продовження військових дій на сході країни, серйозні економічні проблеми відзначення 245-ї річниці промислового нафтовидобутку в Україні проводимо лише на місцевому рівні. Когорта сумлінних працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» удостоєна цінних нагород. Уперше на теренах Надвірнянщини медаль «За заслуги перед Прикарпаттям» отримає начальник цеху №1 з видобутку нафти і газу Володимир Зима. Звання «Заслужений працівник ПАТ «Укрнафта» присвоєно начальнику прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання Юрію Мушаку та електрогазозварнику, зайнятому різанням та ручним зварюванням,  цеху № 2 з видобутку нафти і газу Дмитрові Янцюку. Звання «Відмінник праці ПАТ «Укрнафта» – машиністу парової депарафінізаційної установки цеху технологічного транспорту Володимиру Вінтоняку, бурильнику цеху капітального та підземного ремонту свердловин Михайлові Бенюку. Грамот ПАТ «Укрнафта» удостоєні 10 осіб. Понад 80 працівників підприємства нагороджені грамотами Івано-Франківської ОДА та обласної ради, Надвірнянської РДА та районної ради, Надвірнянської міської, сільських та селищних рад.

Сподіваємось, що 250-річчя  нафтовидобутку в Україні, урочистості якого припадуть на 2021 рік, проходитимуть  в атмосфері миру на українській землі та набудуть кращої підтримки з боку органів державної влади.

– Громадськості міста Надвірна відомо про соціальний проект «Музей нафтопромислів Галичини», який втілено у життя завдяки Вашій ініціативі та праці низки працівників підприємства. Які нові ідеї Ви плануєте зреалізувати?

– Завданням громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» та благодійного фонду «Музей нафтопромислів Галичини» є увіковічення у людській пам’яті історії видобування нафти і газу на Прикарпатті, імен нафтовиків, які перебували біля витоків цієї справи  і сучасників, котрі доклали чимало зусиль для розвитку нафтогазовидобувної галузі України.

Щодо нових ідей. Вони є – і надто амбітні. Згадані громадська організація та благодійний фонд уже розробляють план створення відокремленої експозиції музею на вулиці Промислова селища Битків – у серці одного із найстаріших нафтопромислів України та Європи. Тут ще частково збереглися унікальні споруди, нафтове обладнання давніх часів. На думку авторів проекту, ця експозиція під відкритим небом може стати унікальним профільним технічним музеєм держави.

Хочеться, щоб Музей нафтопромислів Галичини, який зареєстрований і відведений під державну опіку, став національною гордістю не тільки працівників нафтогазовидобувної галузі країни, а й усіх її громадян. Ми зобов’язані пишатись своїми досягненнями! Бажаю нинішнім і завтрашнім поколінням нафтовиків жити і працювати так, щоб залишити після себе слід, який можна було б наслідувати нашим онукам та правнукам – у цьому сенс життя.

Життя – це мить, а музей – пам’ять. Символ живучості нації – історична пам’ять. Допоки житиме пам’ять про минувщину рідного краю та України, до тих пір житимуть українці. Тож хай у наших серцях, шановні колеги, горить вогник любові до Батьківщини.

 

Розмову вів

Михайло ІВАНІВ

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Коментарі  

 
0 #1 Валєрік 10.09.2016, 13:03
Все це звичайно чудово, та от тільки на сайті "Укрнафти" є інформація, що з 15-16 червня на Західній Україні закривають до 14 родовищ, і скоріш за все, Надвврнянське НГВУ серед цих родовищ!
Цитата
 
Керамбуд

Останні коментарі

Дзюдо

Фіртка

Липень 2018
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5